Політичний аналітик Олександр Солонько

Ви просто почитайте деякі новини про українських політиків. Мосійчук плюнув у Капліна. Ляшко в Раді розповідає анекдоти з триповерховими матюками. Хтось кинув у Капліна півнем (втф!?)! Савченко в ефірі криє відбірними матюками… Отримали підозру в корупції чи були затримані? Відразу коричнева ковдра, інфаркт, виразка, неврози, психози… Потім дехто швидко видужує, коли є можливість втекти чи стає зрозуміло, що «порішав».

А в США 80-річний ветеран війни з раком мозку посилає подалі лікарів, йде на роботу і голосує в Конґресі. Він знає, що таке обов’язок перед виборцями, перед країною. Він не йде на двомісячні канікули і не пропадає десь в буфеті під час роботи Конґресу. Маючи питання до чиновників – питає. Аргументовано і достатньо жорстко та загрозливо. Йому для того, щоби підтримувати відомість та авторитет не треба бити, наприклад, працівника ЦРУ ногою в пику (як Парасюк із СБУшником) чи обзивати всіх скотиняками і жерти землю біля парламентської трибуни.

І цим чоловіком ми захоплюємося. Він на це заслуговує. Це добрий приклад. Але потім йдемо на дільниці та обираємо власників коричневих ковдр, відвертих клоунів, недорозвинених напівкримінальників, пристосуванців, представників попередньої влади (кожна з яких обов’язково злочинна і це не іронія), гречкосіїв, конюхів, бариг… список можна продовжувати.

Українська політична і виборча культура. Безглузда і нещадна.

Джерело: Олександр Солонько

БЕЗ КОМЕНТАРІВ