Політичний аналітик Олександр Солонько

Доводиться моментно ловити себе на думці, що сприймаєш не зовсім правильне бачення точки неповернення, ухвалення рішення цими людьми. Порошенко чи Аваков ці пріоритети для себе обрали не ось тут і зараз чи, наприклад, коли здійснювали фактично олігархічний переворот, який закінчився фальшуванням коаліції в парламенті й призначенням уряду такого ж рівня легітимності.

Позицію проти української громади вони зайняли давно і свідомо. Вони її дотримуються неухильно і вірно. Пріоритет – матеріальне збагачення та концентрація влади задля задоволення власної жадоби і до першого, й до другого.

Висновок, що вони завжди на таких позиціях стояли, можна зробити з одного спостереження. Дуже простого. Громада у своїх поглядах еволюціонує, розвивається, а також випробовує нові методи тиску на владу задля досягнення тих чи інших цілей та задоволення певних вимог. А влада. А влада – ні. Правлячий клас не встигає за громадою, бо має набагато більш приземлені цілі. Саме тому, що цей розрив росте, влада втрачає контроль. Солодкі обіцянки і байки про те, як владці укріплюють обороноздатність країни та готують всіх нас до світлого майбутнього у процвітанні вже не діють. Доводиться переходити до різних форм залякування. Спочатку погрожували путіним і танками. Потім і це перестало сприйматися серйозно. Довелося перейти до прямих погроз. Військовий стан (не задля перемоги, а задля боротьби з критиками), відключення електрики тощо. І це теж не подіяло. Конфронтація з громадою стає вже відкритою.

От тільки Майдану-то вже ж не буде. Майданів будуть тисячі. І на Банковій, і під маєтком чергового судді, який, наприклад, ухвалює відверто незаконні корупційні рішення, через які люди можуть лишитися без даху над головою. На тих же шляхах сполучення і т.д.

У влади був вибір. Або стати на бік українців, або стати на бік ворога. Вона свій вибір зробила. Втрата легітимності стає все більш очевидною. І чим більший буде тиск, тим страшніші будуть наслідки. І винний буде тільки нинішній правлячий клас.

Джерело: Олександр Солонько

БЕЗ КОМЕНТАРІВ