Політичний аналітик Олександр Солонько

Раджу уважно вчитатися в інтерв’ю з послом Франції в Україні. Особливо в частині можливого законопроекту про «деокупацію». Тут мова не лише вже про знайому зверхність французів (згадайте ситуацію з тим, як місцеві журналісти обурилися порівнянням загиблих українців та французів з відвертим натяком на різницю в їхній цінності). А й про те, як вони реагують на якісь ініціативи Києва в принципі.

Не зважаючи на те, що проект, який було «злито», нічого інноваційного не пропонує та має купу концептуальних й цілком практичних недоліків і загроз, ставлення західних країн досить показове. «Проект розглядається в столицях», «будуть коментарі». Потім бачимо, як німці реагують на нові санкції проти Росії від США, які ще й передбачають санкції проти тих, хто порушує самі санкції. Відверта критика та несприйняття.

На фоні цього «злитий» недопроект українського закону виглядає як копірка від Медведчука. Тим більше з огляду на те, як на неї реагують європейці порівняно із законом, який ухвалили в США.

Загалом, корисно час від часу рвучко зривати маски. По реакції будемо бачити, хто є хто. Та й не варто плекати ілюзій. В очах того ж Берліна чи Парижа українська влада виглядає не менш цинічно і лицемірно.

Джерело: Олександр Солонько

БЕЗ КОМЕНТАРІВ