Політичний аналітик Олександр Солонько

Ми багато чуємо про «реформу поліції», якою так пишаються очільники МВС та їхні політичні покровителі й колеги. Щоправда, коли починаєш вдаватися в деталі, то стає зрозуміло, що це все пил і не більше.

Сьогодні мав можливість черговий раз в тому переконатися. У вересні цього року забудовник в особі ТОВ «ІБК Центробуд» почав підготовчі роботи для будівництва чергового бетонного монстра в Святошинському районі (перетин вулиць Львівської та Живописної). Мешканці прилеглих будинків виступили проти будівництва. Почався конфлікт. П-подібна 16-поверхівка, для якої потрібно 1 гектар прибудинкової території, намагаються притулити на маленькій ділянці (всього 0,56 гектара). При цьому, з усього ізольованого мікрорайону (4,5 тисячі) є лише один виїзд, яким мусять користуватися всі мешканці, які мають авто.

Було проведено низку засідань робочої групи під головуванням радника міського голови Сергія Левади, в ході якої було виявлено низку порушень містобудівних норм. Все це зафіксовано на відео, хоча представники забудовника б’ють себе в груди із заявами «все там нормально». Тим не менш, розуміючи, що громада поступатися не збирається, забудовник вирішив піти за вже давно випробуваною схемою і встановити бетонну огорожу, прикриваючись «тітушками».
Інформацію про деякі порушення та історію конфлікту можете прочитати тут:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1431125613673859&id=507354492717647
і тут:
https://www.facebook.com/507354492717647/photos/a.520056121447484.1073741827.507354492717647/1469135519872868/?type=3
14 листопада на ділянку зігнали численну техніку і автобуси з «тітушками». Деякі з них були одягнені в камуфляжну форму без розпізнавальних знаків. Представники забудовника, відчуваючи за собою фізичну перевагу, відмовилися зупинити роботи і місцеві мешканці спробували заблокувати роботу техніки, яка копала ями для опор під огорожі. В знак протесту один з місцевих мешканців Олександр Риков сів на землю біля однієї з ям, викопаних під опори для секцій і відмовився сходити з місця.

«Тітушки» звалили його та вдесятьох били ногами. Ситуація для постраждалого ускладнилася тим, що він має серйозні проблеми зі спиною: кільки міжхребцевих гриж, про що намагався сказати «тітушкам». Довелося викликати швидку.

За цим всім спостерігали працівники МВС (патрульні, слідчо-оперативна група, співробітники відділу превентивної діяльності). Цікаво те, що один з працівників МВС на початку штовханини активно протидіяв «тітушкам», а потім безслідно зник. Його колеги спокійно спостерігали за тим, що відбувалося і обмежувалися словесними зауваженнями.

На зауваження місцевих мешканців щодо бездіяльності працівників МВС, останні перебували за кілька десятків метрів, не втручаючись, реагували різко і при цьому стверджували, що «охороняють громадський порядок».

Згодом прибули представники Управління благоустрою Святошинської РДА, які видали припис (увага!) на вимогу щодо надання забудовником документації. В даному випадку йде мова про контрольну картку на порушення благоустрою. Забудовник її не має і стверджує, що вона не потрібна.

Щодо дій, точніше, бездіяльності поліції (обмежилися словесними зауваженнями і кількома пошарпаними рукавами «тітушок»), то тут і говорити нема про що. «Забезпечення громадського порядку» призвело до того, що було зведено бетонний паркан і будівництво буде тривати попри всі навіть визнані Левадою порушення.
Ми вже підготували звернення на комісію Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції вимогою дати оцінку діям правоохоронців та викликати керівництво районного та міського управління поліції на найближче засідання.

А ще варто передати «привіт» міському голові Кличкові, який точно знає про цю проблему, бо має прямий контакт із Левадою. Але нічого не зробив для того, щоб зупинити цей балаган. Звісно, як же мер забудовників буде кусати руки, які він так палко тисне, людей, з якими він літає на приватних літаках і не складно зрозуміти які там справи з ними вирішує.

Джерело: Олександр Солонько