Політичний аналітик Олександр Солонько

Столична влада прогнозовано намагається зіткнути киян лобами. Після нападу «тітушок» на людей, побиття депутатів Левченка і Кутняка, громада дала прогнозовану відповідь. Спочатку зірвали земельну комісію Київради. 15 березня «свободівці» в Київраді заблокували роботу Київради з вимогою притягнути винних до відповідальності, звільнити посадовців-тітушководів та розпустити бандформування, які займаються реалізацією спірних чи відверто незаконних рішень столичної влади.

Розуміючи, що способів захиститися окрім брехні та маніпуляцій майже нема, влада вирішила спробувати використати у боротьбі за власну безкарність тих же киян.

Спочатку намагалися зіткнути лобами громаду на земельній комісії. Люди, які по кілька років чекають землевідводів під своїми домоволодіннями, фактично стали заручниками влади, яка в першу чергу розв’язує проблеми забудовників, ухвалює незаконні ДПТ тощо. При цьому, провладні кивали на «свободівців», які цього разу заблокували комісію і тепер їх призначили винними в усіх бідах. Того разу пояснити щось громаді вдалося, що цілком логічно.

Але 15 березня, коли націоналісти заблокували вже пленарне засідання, столична влада підтягнула важку «артилерію» – постраждалих від незаконних оборудок сумновідомого Войцеховського і провладні телеканали.

Поки депутати вимагали покарання для нападників та не дозволили меру виголосити заяву, якою той очевидно мав вчинити спробу виправдати побиття та діяльність комунальних «тітушок», в кулуарах розгорталася вистава.

За тією ж схемою, як і на земельній комісії, група людей накинулася на депутата Юрія Сиротюка, вимагаючи дозволити відкрити сесію. Мовляв, там є їхні питання. Дехто скаржився, що проживає в будинках, які не підключені до життєво важливих мереж. Тут знову привіт від одіозного Войцеховського. При цьому, говорилося, що питання вже доволі давно не виноситься на розгляд. Проте, в цьому винні саме «свободівці», які саме сьогодні, 15 березня, блокують трибуну.

Все це знімали канали Порошенка і Пінчука. Тому сьогодні чекаємо сюжетів про злочинців націоналістів, які зупинили всю життєдіяльність міста Києва. Звісно, людей, обманутих владою і забудовниками зрозуміти можна (якщо їм не було і не могло бути відомо про проблеми із законом і містобудівними нормами). Проте, склалося суто суб’єктивне враження, що вони хотіли не розв’язання проблем, а шуму. Це моя особиста думка.

Начебто не дурні люди чомусь не розуміють різниці між представницькою та виконавчою владою. Не знають, що є провладні депутати більшості й опозиційні. Що 14 депутатів вирішують менше, ніж 61. І тим не менш, крики, лайка, агресія.

І я б повірив, що просто допекло. Але є одне але. Коли я запитав у одного з організаторів «протесту» яке питання порядку денного «їхнє» і як називається проект рішення, котрий вони прийшли вимагати ухвалити, вона мені так і не відповіла.

Це можете побачити на відео. А ще зверніть увагу на реакцію депутатів від «Солідарності», які проходять біля пані і її реакцію на них. Доволі красномовно, як на мене.

Пані успішно відпрацювала на камери, а після того, як вони вимкнулися, оператор одного з каналів, котрому не сподобалося, що також ставив питання та знімав, почав мені погрожувати, мовляв: «тєбя давно білі»? Одразу кажу, що не спрацювало.

Столична влада прогнозовано намагається зіткнути киян лобами. Після нападу «тітушок» на людей, побиття депутатів…

Gepostet von Олександр Солонько am Donnerstag, 15. März 2018

Незграбні спроби влади зіткнути громаду лобами та громаду з опозиційними депутатами – це жалюгідна спроба реалізації старої як світ політики «розділяй і владарюй». Але вона має дуже мало шансів на успіх, коли маєте справу з людьми, що впевнені у власній правоті.

Джерело: Олександр Солонько