Олександр Солонько: Влада навіть не планує скасовувати абонплату за газ

Політичний аналітик Олександр Солонько

Пам’ятаєте слізні заяви президента про необхідність «призупинити» дію постанови про запровадження абонплати за газ? Дехто, на жаль, повівся на це і цілком сприймає як скасування рішення. Нічого подібного. В понеділок, 10 квітня, о 10 годині буде відбуватися продовження засідання НКРЕКП, на якому буде розглянуто дане питання. Так от, у проекті постанови, винесеної на обговорення фігурує не те, що не скасування, а навіть не призупинення цього рішення. Там іде мова про відтермінування його запровадження. При цьому в проекті стоїть відкрита дата.  Тобто, нічого не заважає комісії ухвалити рішення про те, щоби дія цих ідіотських норм була запровадження, скажімо, 1 травня. Або й взагалі 1 квітня, як планувалося раніше.

Менш із тим. Ми повинні вимагати не просто відтермінування чи «призупинення». Постанова має бути скасована повністю. І не треба нас годувати мантрами про «європейський досвід». Він є різний. Не буде ніякого позитиву від впровадження абонплати за газ поки облгази контролює Фірташ і йому подібні. Громада що так, що так буде в програші, поки на ринку не буде реальної конкуренції, а не «мєждусобойчік» олігархів, які все одно завжди домовляться за наш з вами рахунок.

Ми мусимо дотиснути владу, маємо добитися повного скасування ганебного рішення НКРЕКП (читай – Порошенка), звільнення ставленика корпорації «Рошен» з посади голови регулятора та запровадження прозорого конкурсу на посаду голови і членів НКРЕКП. Поки громада не має можливості контролювати призначення регуляторів, вони будуть залишатися на повідку олігархів.

Джерело: Олександр Солонько

БЕЗ КОМЕНТАРІВ