Політичний аналітик Олександр Солонько

Повертаючись до теми відкладеного траншу від МВФ, варто ще разочок все обдумати.

Офіційно статки одного з небагатьох системних олігархів старої формації Рината Ахметова за короткий час зростають вдвічі. Зростають очевидно, переважно за рахунок енергетичних тіньових схем. В тому числі, зростають на потужностях ресурсів з окупованих територій ОРДЛО.

Не варто пояснювати, що цю цифру варто множити принаймні на два. Адже так само очевидним є той факт, що в нього були партнери у високих владних кріслах, без використання повноважень яких це було просто неможливо.

Після конфлікту влади і громади, який закінчився віджимом в Ахметова підприємств, виходять представники влади до телекамер і кажуть громаді, що ці підприємства контролювала Україна. Не Ахметов, а Україна. І що через громаду вона їх втратила. Після цього нам всі кажуть, що тепер через це ми будемо ще більше платити за комуналку (куди вже більше, здавалося б, а ні). Що це ми винні в стагнації економіки. Це громаду звинувачують в тому, що Україна досі функціонує як бананова республіка.
Бачте, це ми з Вами винні в тому, що ніхто сюди інвестувати не буде, бо знає, що не зможе захистити свої активи і своє майно. Бо тут суди заточені на віджим бізнесу і майна.

Виходить до камери політик, який кілька років тому мав репутацію безстрашного борця з корупцією і котрий писав, що дозволяти москалям заробляти в Україні – це оплачувати патрони, якими в нас стріляють, та каже, що Донбас годує Україну більше, ніж при Януковичу. Звинувачує громаду в тому, що це вона знищує українську економіку, а не тотальна корупційна система. Влада вже ніяких берегів не бачить. Все продати і втекти. Лишити країну Путіну. Геніальний план.

Правлячий клас відірвався від громади, від реальності. Він вже не лише з українцями воює. Він оголосив війну реальності. Ні в тому, ні в іншому випадку він не має шансів. Він навіть свої формалізовані рішення не виконує. Замість того, щоб шукати ринки і модернізувати економіку, він з неймовірними пориваннями намагається підписати вирок українській державності. Коли політик виходить і каже, що ми залежні від ОРДЛО – це так і є. Він оголошує вирок. Громада не згодна, значить громада ворог.

Все це закінчиться дуже плачевно. Влада має провести ревізію своєї політики і відносин з українцями. Але вона того не зробить. Вона того не розуміє і не зрозуміє. І в усьому буде винна сама.

Джерело: Олександр Солонько

БЕЗ КОМЕНТАРІВ