Політичний аналітик Олександр Солонько

Коментатори від Зеленського виправдовують призначення люстрованого чиновника главою АП. Прикриваються гріхами попередників.

Виникає питання: якщо Зеленський порушує закон (який би привід у нього не був), то чим він кращий за попередників? Порошенка, Януковича і т.д.

А це роз’яснення застосування закону «Про очищення влади» до посади голови Адміністрації президента.

Посада голови Адміністрації президента прямо вказана у ч. 5 ст. 2 закону, як така, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрація).

Статус цієї посади за законом «Про державну службу» не має значення, адже профільний закон про очищення влади чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу. Так само не є державними службовцями судді та прокурори, на яких поширюються люстраційні обмеження.

Якщо хтось вважає люстраційний закон несправедливим, то це не звільняє його від обов’язку його виконувати. Люстрація була однією з перших вимог Революції Гідності, і Міністерство юстиції робило все для належного впровадження ухваленого закону.

Обов’язок дотримання вимог законодавства про очищення влади покладений на керівника відповідного органу. Міністерство юстиції надає роз’яснення і контролює виконання закону. Ми готові це зробити і в цьому випадку.

У реєстрі люстрованих осіб є прізвища людей, які були звільнені після ухвалення закону на основі його положень. Особи, які залишили свої посади до набрання чинності законом, не внесені в реєстр. Водночас заборона обіймати публічні посади до 2024 року поширюється на них так само, як і щодо осіб які внесені в реєстр люстрованих осіб.

Джерело: Олександр Солонько