Політичний аналітик Олександр Солонько

Історія навколо «відновлення» Романа Насірова на посаді голови ДФС виглядає доволі «вчасною». Враховуючи те, що справа відганяє цирком, цілком можливо, що це намагання влади відвернути увагу суспільства від інших подій.

До прикладу, нещодавно контррозвідка підтвердила, що дружина та донька першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка дійсно мають російське громадянство. Це той самий, який ходив на канали і вимахував українським паспортом дружини.

Це провал в сфері національної безпеки. Більше того, влада зробила багато для того, щоби публічно виправдати токсичного «розвідника».

Крім того, є історія колишнього полковника українських військово-повітряних сил Сергія Лазарєва. Він три роки зливав секретну інформацію росіянам.

Знову провал в сфері національної безпеки і оборони. Зрештою, це сфера відповідальності передусім Президента України.

Тому зараз для влади актуально відвернути увагу суспільства від цих речей черговим гучним скандалом. Справа Насірова для цього підходить якнайкраще. Історія з картатою ковдрою справила сильний вплив на суспільство, і така подія (рішення про «відновлення» на посаді) не могла не викликати резонансу.

А для підсилення ефекту ще й компенсацію на вимушений прогул присудили для блудного податківця.

Для президента це може бути потрібно, тим більше, що його рейтинги поки не дозволяють йому вийти до другого туру. А подібні проблеми в органах розвідки можуть ситуацію погіршити ще більше.

Джерело: Олександр Солонько