Аналітик Олексій Арестович

ПРО ПУТІНСЬКИХ «МИРОТВОРЦІВ»

Путінська ініціатива щодо введення миротворців на лінію розмежування на Донбасі – це стандартний політичний покер.

Він робить хід, який має на меті пересварити Київ, Берлін, Париж та Вашинґтон, які по-різному бачать способи та стратегії врегулювання на Сході України, а до того ж – пересварити ці столиці в самих собі, зважаючи на останні заяви німецьких мрійників від опозиції, про необхідність «…зробити крок назустріч Росії», дурдом між Трампом та американським парламентом та падіння рейтингу Макрона.

Окрім того, це контрзахід щодо ініціативи про миротворців з боку нашого президента, з якою він хоче виступити в ООН.

Наша ідея миротворців принципово відрізняється від московської, тому що передбачає їх введення, насамперед, на нині неконтрольовані ділянки російсько-українського кордону, а не лише на лінію розмежування.

Різниця полягає у наслідках. Якщо миротворці на кордоні (українській варіант) – це вирішення конфлікту, то миротворці на лінії розмежування (російській варіант) – це замороження конфлікту.

Третим пунктом ВВХ хоче зробити реверанс у бік ОБСЄ, функціонерів якого на Донбасі занадто часто розпочали ображати російські війська.

Але, уявімо, що РБ ООН голосує за російський варіант. Навіщо Путіну реальні миротворці на реальному полі бою?.. Усе дуже просто – боєздатність «армійських корпусів» падає такими темпами, що головним завданням миротворців у цьому разі стає захист «ЛНР» та «ДНР» від військової поразки з боку ЗСУ.

Є ще один, п’ятий нюанс.

Не сьогодні-завтра, Верховна Рада проголосує закон про деокупацію Донбасу, де РФ мають визнати агресором. Після цього воєнно-політична обстановка, навколо конфлікту змінюється кардинально. Зокрема, Москва припиняє бути посередником, а стає юридично тим, ким вона є – брутальним порушником міжнародного права. А це вже зовсім інша розмова. Так можна і з РБ ООН вилітіти.

Відкриваються також нові санкційні та інші можливості. Недарма, ВВХ у своїй заяві поставив питання про миротворців та передання летальної зброї Україні поряд. Бо, страшно йому.

Тепер дивимося за руками і головами.

Зараз хтось почне галасати (особливо у Німеччині), що це і є довгоочікуване розрядження, що Путін вчиняє вірно, що тепер черга Заходу пійти йому назустріч.

Але дурнів вже не так багато.

Америка розпочала системну атаку на путінський режим, обґрунтування, необхідність та план якої формувався три роки, і окремими беканням з боку Москви цей наступ вже не зламати.

Горе придурковатым, Вова.

Джерело: Алексей Арестович

БЕЗ КОМЕНТАРІВ