Аналітик Олексій Арестович

Маленький політичний лікнеп.

Не має жодної різниці, чи блокадники «раніше судімие». Чи є вони «агентами Кремля». Чи «взяла «Самопоміч» гроші, і чи торгується вона за посади. Чи «…кинули хлопців напризволяще Семен та Володька». Чи економічно обґрунтована торгівля з ОРДЛО. Важливо лише одне – великий частині народу не подобається розгін. І торгівля з – .

А саме народ дає легітимність владі. І ось ця влада вирішила, що у неї достатньо легітимності, щоб нічого народу не пояснювати, перед народом не звітувати, а просто надіслати ментів знову бити мітингувальників. Але в Україні так більше не можна. З 18 лютого 2014 року не можна. Влада, яка так робить, стрімко розпочинає втрачати легітимність та лояльність. Й ілюзії щодо неї.

В політиці не має ніякого значення – правий ти, або ні, моральний, або аморальний. Важливо – чи достатньо ти сильний для того, щоб зробити те, що бажаєш. Наші гавріки вирішили силою нав’язати народу те, що йому не подобається. Це рішення. Воно прийняте. Перші заходи щодо нав’язування відбулися. Є перша реакція народу.

Я сам люблю підкреслювати, що іноді треба не зважати на те, що «…народу не подобається». Що народ може помилятися. Що іноді народ треба вести залізною рукою попри його «…не подобається». Але. У такому випадку до політики повертається мораль. І прискипливо питає:

– Примушував? А задля чого?

Звісно, є народ, якому подобається побиття мітингувальників. Який підтримує владу у цій справі. Три роки тому такий народ також був. Розпочинається гра сил. Неквапливо, як завжди в Україні. Але з вчорашнього дня стрімке поширення думки – «ці такі самі, як і попередні» – вже не зупинити.

Ситуація настільки крихка, що негайно повилазили усі застарілі конфлікти – і народ пішов до місцевих ОДА. Вся ситуація досі трималася лише на згоді народу терпіти цих, доки війна. І тут наші «розганяльщіки» вирішили, що їм можна. Що вони достатньо сильні. Цього разу вже не пробачать. Пішов зворотній відлик. Я не знаю, як довго, та у яких саме формах буде розвиватися делегітимація тимчасово правлячих, але цього разу вже не пробачать. Не можна ментам бити митингувальників.

Джерело: Алексей Арестович

БЕЗ КОМЕНТАРІВ