Голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко

Раніше я писав про потенціал трудової міграції з України в 5,1млн громадян згідно опитування компанії Research & Branding Group. Сьогодні розглянимо динаміку міграційних настроїв у нашій країні за останні два роки.

З 2017 по 2019 роки кількість українців, які за останній рік виїжджали за кордон, зросла на 4,4%, із 12,9% до 17,3%. А це майже на 2 млн громадян країни більше, ніж два роки тому.

Більшість українців виїжджали за кордон на відпочинок, а саме 15,3%. Їхня кількість зросла суттєво, оскільки таких у 2017 році було 11,1%. 9,2% за останній рік були за кордоном у родичів або друзів. Їх кількість зросла з 6,6% у позаминулому році. У 2019 році 8,5% українців відповіли, що в останній рік працювали в інших країнах. Зростання всіх категорій громадян України, які перетинали кордон країни, зріс на 40%, що говорить, із одного боку, про можливість це робити, а з іншого, про таку необхідність. Єдина категорія, яка показала зменшення – це ті, хто перебував у відрядженні. Якщо два роки тому схвально на запитання щодо робочого відрядження відповіли 4,2% респондентів, то цього року лише 4%. Що є свідченням зменшення міжнародної активності українського бізнесу.

Суттєво знизився відсоток українців, які ніколи не були за кордоном – одразу на 17%, і лише 51,6% відповіли, що не залишали країну. Це означає, що в 2020 році більше половини наших громадян зможуть схвально відповісти про перебуванням за кордоном.

Негативним є те, що минулого року, 2018 року, про бажання працевлаштуватися в інших країнах за спеціальністю говорили 15,3% громадян, а в 2019 році таких залишилося лише 8,8%. Це яскраве свідчення зменшення вимог до бажаної роботи лише заради матеріальної сторони питання.

Опитування проводилося R&B Group травня у 24 областях і Києві серед 2001 респондента. Похибка становить 2,4%.

Україна лише повторює шлях, який пройшли інши країни, не лише Східної Європи, але й інших частин світу. Мої особисті враження від спілкування з людьми, яки працювали або працюють за кордном, або вчилися там, дають підстави говорити про бажання багатьох поровернутися до дому, якщо буде можливість це зробити. Тобто в Україні будуть захищатися права громадян і бізнесу, суттєво зростуть доходи українців, закінчиться війна на Сході.

Джерело: Олексій Дорошенко