Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Останні два тижні ми бачимо, як знижується курс валют, як офіційний, так й обмінний. Приходимо до магазинів та ринків, а ціни стабільні. І лише окремі імпортні продукти з невеликим терміном придатності, як цитрусові, впали в ціні. Виробники та імпортери орієнтуються не на курс, а на можливість його передбачити. При стабільному курсі впродовж декількох місяців продавці всіх рівнів у вартість товару закладають поточний курс. Це можна було побачити 2017 року. Але коли його спрогнозувати не можливо, то всі починають закладати ризики знецінення. І при поточному курсі в обмінниках 27,5 грн за долар, товари та продукти ми купуємо за курсом 29-30 грн за долар.

Більш-менш прогнозованим постачальники вважають курс валют, якщо він суттєво не змінюється впродовж хоча б місяця. А зараз ми – покупці – переплачуємо за нестабільність. Й таку нестабільність створює не бізнес, а держава.

На деякі товари, такі як електроніка, косметика або імпортні фрукти та овочі, ціни від постачальника можуть змінюватись в період валютної нестабільності щодня. А іноді навіть декілька разів на день. Якщо купувати електроніку в Інтернет-магазинах, то ми будемо бачити зміну ціни протягом усього дня. В традиційному магазині переоцінку зробити значно складніше, зважаючи на значний асортимент, тому й ціни будуть стабільнішими.

Щодо продуктів, то традиційно останні роки ринки пропонують покупцям більш низьку ціну. Але в період зростання курсу покупець повертається в торговельні мережі, оскільки принцип рітейлерів – не часто змінювати ціну задля покупця – приваблює.

Джерело: Олексій Дорошенко