Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Мене цікавить світова економіка, але більше через призму питання: Що вона може дати Україні? Зараз відбувається падіння на світових фондових ринках, яке почалося в США та продовжилось в інших частинах світу. Воно дійде й до нас. Але не через падіння вартості акцій, ринок яких в нашій країні відсутній. Це відбудеться через подальше падіння рівня інвестицій та зменшення темпу зростання середньої заробітної плати.

Розмір прямих іноземних інвестицій впав у всьому світі після кризи 2008 року. Й досі він не повернувся на докризовий рівень. Найрозвинутіші країни замикаються в собі, створюючи бар’єри для вільної торгівлі. Рівень життя, який ми спостерігали з 2004 по 2008 роки в Україні, був обумовлений саме високим рівнем іноземних інвестицій. Але казка закінчилася і необхідно нам будувати економіку самостійно. Тим більше іноземці не бажають інвестувати в нашу країну після 2014 року.

Зараз падіння світового фондового ринку, яке є корегуванням, призведе до того, що в 2018 році розрахунок на іноземні інвестиції стає ще марнішим. А разом с тим Урядом заплановане зростання заробітної плати та всіх соціальних виплат.

Єдиними ліками заради стабільності залишається кредитування МВФ, оскільки зростання економіки України в 2% за рік не зможе дати необхідної внутрішньої бази задля стабільності. Зростання українського експорту йде стабільно, але повільно, переважно за рахунок агросектора. В той же час промисловість показує постійне падіння. В таких непростих умовах зустрічаємо 2018 рік. А вже восени нас чекають ритуальні передвиборчі танці.

Джерело: Олексій Дорошенко