Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Події навколо «Нової Пошти» закінчяться швидко та тихо. Найбільша в країні кур’єрська служба власний імідж ставить на перше місце. Саме за рахунок цього вона так швидко зростає. Сьогодні важко уявити Інтернет-торгівлю без її послуг. Якщо оператору вдасться ще декілька років підтримувати таке зростання, то вона може обігнати «Укрпошту» за всіма показниками.

«Нова Пошта» заявила про те, що у неї нема порушень щодо обігу готівки, про ще стверджує Генеральна прокуратура. Оскільки цей поштовий оператор має велику частку бізнесу у франчайзингу, то поняття «Нова Пошта» означає або компанію-партнера, яка працює під цим brands, або власне саму компанію.

Середньому та великому бізнесу необхідно готуватись до важких часів, коли до кожного можуть прийти. Найбільший працюючий бізнес в нашій країні, за даними ТОП-100 найбільших підприємств України – це агробізнес та торгівля. Увесь великий промисловий бізнес давно вже входить до сфер впливу олігархів, тому чекати в них гучних подій не варто. А прибутковий бізнес, який не розподілений між ФПГ – це як раз агросектор та торгівля.

Дзержинський говорив, що «відсутність у вас судимості – це не ваша заслуга, а наше недоопрацювання». У країні, де за даними Світового банку 45% економіки знаходиться в тіні, працювати не торкаючись тієї тіні не можливо. Тому економічно та політично розвинуті держави створюють умови та стимули для детінізації, але повністю побороти це явище не можливо.

Встановити за чиєю ініціативою провели обшуки буде важко. Це може бути зроблено, у тому числі за ініціативою людини, яка планує зайняти прем’єрське крісло й таким чином показує свою лояльність.

Але відповідаючи на питання, чи можна відібрати цей бізнес, відповідь однозначна – НІ. Бізнес-модель цього оператора кур’єрських послуг є унікальною та управляти нею можуть лише ті, хто її створив. Так само, як і з найбільшим Інтернет-магазином Rozetka, який вже проходив цей шлях декілька років раніше.

Джерело: Олексій Дорошенко