Голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко

Зараз вже все керівництво Російської Федерації почало торгуватися з Україною щодо ціни на газ за новим контрактом. До Олексія Міллера – голови «Газпрому» – долучилися Президент Росії Володимир Путін та Прем’єр-міністр Дмитро Медведєв. Зрозуміло, що це робиться вимушено через проблеми щодо газопроводу «Північний потік-2», та підсилено проблемами забруднення російської нафти, що йшла на експорт. У нас є гарна можливість отримати ціну на блакитне паливо, яка буде нижчою за сьогоднішню. А це дасть можливість знизити тарифи, що призведе поступово до зменшення заборгованості з боку населення за комунальні послуги, і підвищити купівельну спроможність. Це дасть можливість оживити промисловість, яка сьогодні придушена та яка постійно зменшує сплату податків. Це дасть можливість підвищити конкуретність вітчизняного бізнесу, збільшивши експортний потенціал. Німеччина є гарним прикладом, коли країна розділяє політику та економіку, маючи на меті й надалі підвищувати зростання економіки та рівня життя користуючись російським газом. Ми показали всім, що можемо диверсифікувати поставки енергоносіїв, збільшивши нашу незалежність. Але це дорого коштувало кожному з нас.

Є декілька умов, які Україна повинна ставити До та Під час переговорів:

  1. Участь представників ЄС, і не тільки Німеччини, у переговорах.
  2. Контракт повинен бути на декілька років, щоби країна мала гарантію транспортування до Європи газу й після запуску «Північного потоку-2».
  3. Ніякої політики, лише бізнес.
  4. Прозора й типова для країн Євросоюзу формула вартості газу.
    Після шоків, які країна мала останні роки, будь-який крок на зустріч економічній доцільності додасть міцності бізнесу, підвищить рівень життя та згодом поверне українців, що поїхали в пошуках кращого життя за кордон.

Колись інструктор зі стрибків з парашутом нам розповідав, що якщо дотримуватись усіх правил ризик отримати травму мінімальний. І лише тоді, коли людина вважає, що вона сама диктує закони, навіть закони фізики, чекай біди. В країні постійно порушуються закони економіки, але всі чекають золотих яєць.

 Джерело: Олексій Дорошенко