Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

У питанні підрахунку інфляції важливо, щоби не тільки Держстат проводив постійний моніторинг ринків та магазинів. Це як із результатами виборів в Україні: чим більше паралельних підрахунків, тим менше маніпуляцій. Тому Асоціація постачальників торговельних мереж у вересні досліджувала 31 продукт, який має назву соціальний. Таке дослідження почалось у лютому 2018 року та відбувається в магазинах та на ринках Києва, Харкова та Львова. Тому дані відображають лише ситуацію з найбільших міст країни, але охоплюють країну з Заходу на Схід.

Перший місяць осені показав підвищення вартості 84% продуктів, які моніторяться державою і Асоціацією постачальників. Лідером вересневого цінового забігу стала цибуля, яка додала 43%. До п’ятірки ввійшли також буряк +17%, морква +10%, капуста +8%, курячі яйця +5%.

У відсотковому діапазоні від +1% до +5% розмістились: гречка, свинина та пшоно, які стали дорожче на 3%, житній хліб, ячна крупа, філе курки, молоко і олія, які подорожчали на 2%, а також сметана, риба морожена, яловичина й макарони, які додали 1%. Менше ніж на 1% подорожчали всі сорти білого хлібу, борошно, манка, куряча тушка, ковбаси, м’який сир і сало.

Серед того, що стало в вересні дешевше, варто виділити картоплю, яка стала доступнішою для нас на 13%. Але її одну весь місяць їсти не будеш. Хоча вже придумали картопляну дієту для схуднення. Дотримуючись картопляної дієти, ви завжди почуваєтеся ситим і в гарному настрої. У цьому полягає один із головних її плюсів.

А ми чекаємо на офіційну статистику. Але і без неї кожен українець сам порахував, на скільки сплачує більше порівняно із серпнем. Особливо пенсіонери, які записують ціни та можуть вам надати цифри попередніх років. У вересні українці відчули дихання девальвації гривні, яке відбулось у липні та серпні. Державна служба статистики цього року розширила перелік продуктів, які моніторяться, із 23 до 31. Попередній перелік із 23 найважливіших соціальних продуктів був складений у 1996 році урядом Юлії Тимошенко. За Уряду Гройсмана від соціальних продуктів залишилась лише назва. Відмовившись від державного регулювання цін, держава не замінила їх іншими механізмами, які працюють у ЄС. Тому маємо те, що маємо.

Джерело: Олексій Дорошенко