Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Один поважний народний депутат і ЛОМ (лидер общественного мнения) за сумісництвом написав, що в Україні «розганяють» новину про початок роботи шведської торговельної мережі IKEA. І що насправді «ІКЕЇ приходять та уходять», вказавши на репутаційні ризики компанії, яка тільки зробила перші реальні кроки в нашій країні.

Про шведів написано та сказано за ці дні вже багато. Про те, що це якісь сигнали. Але особисто для мене це історія про нові робочі місця в Україні та зменшення експорту деревини. І хоч перший магазин дасть роботу лише 120 людям (дякую Ivan Zaitsev за інтерв’ю), але кожен, хто вивчав роботу цієї компанії за кордоном, повинен знати, що IKEA завжди локалізує виробництво в крані, де працює. В цьому є корисний інтерес, оскільки об’ємний та недорогий товар краще виготовляти на місці. Коли в Україні середня заробітна плата в 4 рази менша за Китай, то будь який імпорт буде коштувати дорожче, ніж виготовлення в нас. Крім того ми є джерелом дешевої деревини, яка вивозиться за кордон, а потім поступає до нас у вигляді меблів. Мало хто знає, що в нашій країні є компанії, які співпрацюють зі шведським гігантом, виконуючі окремі замовлення та комплектуючі. Це не надприбутковий, але стабільний бізнес. Тому початок виготовлення, хоча б частини меблів в Україні, приведе до створення тисяч робочих місць у підрядників із конкурентною заробітною платою.

Коли зараз йдуть звинувачення в бік діючої влади, що вона змушує людей шукати роботу за кордоном, і мільйони наших громадян уже виїхали, то в глибині душі живе надія, що при зміні такої влади все кардинально зміниться. Але якщо люди, які є її критиками дозволяють собі такі випади, то стає зрозумілим, що трудовим мігрантам розраховувати на повернення в Україну, навіть при зміні політиків на її чолі, не варто.

Джерело: Олексій Дорошенко