Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

У чому тільки в світі не вимірюють купівельну спроможність: у Біґ Маках, у пиві, у побаченнях. Ми ж вирішили порахувати в продуктах, які користуються найбільшою популярністю серед українців. І для початку взяли свинину. За останній рік, з квітня 2017 по квітень 2018 року, на середню заробітну плату можна купити свинини в середньому в Україні на 9 кг менше. Падіння купівельної спроможності складає 11%.

При цьому лише дві області можуть пишатися збільшенням споживання свинини – це Дніпропетровська та Донецька. Мешканці цих регіонів цьогоріч можуть дозволити собі на 5 кг цього м’яса більше, ніж минулого року.

А найбільше падіння споживання сталося в столиці, Київській та Волинській областях. У них купівельна спроможність скоротилася одразу на 15 кг свинини.

Волинь є антилідером і у відносному вимірі. Тут купівельна спроможність впала на рекордні 20%.

За економічну ситуацію в кожному регіоні має нести відповідальність не тільки Уряд, але й губернатори. Залучення інвестицій, ситуація з виплатою заробітної плати, конкуренція виробників та багато іншого знаходиться в їх зоні відповідальності.

А що стосується вимірювання, то навіть удава можна виміряти попугами. Було б що вимірювати…

Джерело: Олексій Дорошенко