Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

Закон №8450 є прогресивним для України. Ми імплементуємо європейську директиву та отримаємо якісне українське законодавство. Підводні камені можуть вилізти пізніше, якщо великі агрохолдинги або виробники окремі норми доопрацювали під себе. Але зараз на поверхні важко їх побачити.

Ми маємо закони, направлені на виробництво безпечних продуктів і про державний контроль за дотриманням безпеки продуктів харчування. Тепер маємо і направлений на захист прав споживачів. Але на практиці ніяких змін ми не побачимо. Проблеми з безпекою та якістю, як були, так у найближчий час і залишаться. Наріжним каменем є виконання цього законодавства.

В Україні прогресивне законодавство, яке було прийнято 2014 року, не виконується через бездіяльність Держпродспоживслужби. Цьогоріч вона отримала все: кошти на перевірки, штатний розклад. Їх вивели з-під дії мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу. Але тільки в листопаді Голова Державної служби з безпечності продуктів Volodymyr Lapa заявив, що наступного року почнуть проводити перевірки бізнесу без попередження. А чому лише 2019 року? Відповідь: хочуть продемонструвати бурну діяльність і залишитись на посадах під час формування нового складу Кабінету Міністрів.

Джерело: Олексій Дорошенко