Олена Галкіна, історик, експерт з міжнародної політики. Переїхала до України з Росії

Виявляється, вже з десяток років, скориставшись потуранням з боку адміністрації Обами, Росія поступово бере під контроль маленьку і дуже бідну країну в Центральній Америці.

В останні кілька років партнерство було мілітаризованим. У 2015 році парламент Нікараґуа, в якому домінували сандіністи, ухвалив резолюцію, що дозволяє російським військовим кораблям зістикуватися в портах Нікараґуа, слідуючи раніше укладеним угодам про дозвіл патрулювання в прибережних водах. Росія почала поставки бронетранспортерів, літаків і мобільних ракетних установок, надала Нікараґуа 50 танків Т-72… Військові двох країн проводять спільні навчання.

6 квітня 2017 в Нікараґуа була відкрита наземна станція ГЛОНАСС, російського еквівалента GPS (ну, ви зрозуміли, що це за станція).

https://www.washingtonpost.com

А трохи раніше була опублікована доповідь Chatham House, в якій детально розбирається експансія РФ на ринку озброєнь в Латинській Америці. Уже кілька років понад 60% імпорту озброєнь Нікараґуа і Венесуели припадає на Росію.

https://reader.chathamhouse.org/russias-role-arms-exporter-…#

Цікаво, що в 2015 році РФ програла ринок Венесуели Китаю, але в Нікараґуа продовжує нарощувати свою присутність. Така політика – при явній невідповідності амбіцій ресурсам – була можлива тільки за часів вухатого «голуба» Обами.

Путін хоче як за часів за Брежнєва? Трамп уже показав, що без проблем. Нова холодна війна буде короткою. І точно останньою в історії Російської імперії.

Джерело: Елена Галкина

БЕЗ КОМЕНТАРІВ