Олена Галкіна, історик, експерт з міжнародної політики. Переїхала до України з Росії

1.Захарченко, Плотницький і пропагандисти з «Кисєльов-ТВ» вимагають від України негайно зняти блокаду. До того ж йдеться лише про вугілля. Меседж: «Не знімете блокаду – втратите ОРДЛО». Погрожують «процвітаючим Донбасом, інтегрованим в економіку Росії». Тоді, мовляв, через кілька років Україна неминуче розвалиться від заздрості.

2. Найєм (БПП) презентує законопроект про окуповані території, суть якого зводиться до одного:

– перелік товарів, що можуть перевозити через лінію розмежування, визначає Кабмін, а залізничне сполучення закривати не можна з гуманітарних міркувань.

3. Гройсман оголошує, що Кабмін завтра ухвалить порядок ввезення і вивезення товарів з ОРДЛО, включаючи «критичні позиції, які важливі для економіки України і для забезпечення енергетичної незалежності».

З цього приводу хотілося б нагадати ст.6 Закону Грузії про окуповані території, який діє з 2008 року і є більш ефективним, ніж пропонована Росією і БПП схема «економічного Придністров’я», підсумком якого для України стане таке ж економічне болото, як в Молдові:

Обмеження економічної діяльності на окупованих територіях

  1. На окупованих територіях забороняється діяльність наступних видів:

а) будь-яка економічна (підприємницька або непідприємницька) діяльність, незалежно від того, чи здійснюється вона з метою отримання прибутку, доходу або компенсації, якщо така діяльність відповідно до законодавства Грузії вимагає отримання відповідної ліцензії або дозволу, авторизації або реєстрації або узгодження за відсутності таких;

б) ввезення або (і) вивезення військової продукції та продукції подвійного призначення;

в) міжнародне повітряне, морське та залізничне сполучення, а також міжнародні перевезення дорожніми транспортними засобами;

г) користування державними ресурсами;

д) організація грошових переказів;

е) фінансування діяльності, передбаченої підпунктами «а» – «д» цього пункту, або сприяння в будь-якій іншій формі.

2. На окупованих територіях діяльність, передбачена пунктом першим цієї статті, допускається тільки в особливому випадку за спеціальною згодою, що видається в порядку, встановленому правовим актом Уряду Грузії, якщо це служить державним інтересам Грузії, мирному врегулюванню конфлікту, деокупації або гуманітарним цілям.

Джерело: Елена Галкина

БЕЗ КОМЕНТАРІВ