Олена Галкіна, історик, експерт з міжнародної політики. Переїхала до України з Росії

Пишуть, що в РФ у регіони прийшла рознарядка провести масові мітинги проти тероризму, особливо там, де нещодавно проходили акції протесту.
http://www.rbc.ru/politi…/…/04/2017/58e3e6759a794787ebe3743c

Начебто ініціатива красива, типу «Безсмертного полку». Після тухлих бюджетних кримздінгів і безстрашно-веселих антикорупційних гулянь молоді знайшли тему, яка повинна об’єднати всіх. Тільки в пам’ять про жертв теракту в Пітері повинні вийти мільйони. (Хто не прийшов – пособник тероризму).

Але є нюанси. Насправді, Кремль сам собі влаштував виклик. Ідея запозичена з Європи.
На початку січня 2015 року після трагедії в «Шарлі Ебдо» на вулиці французьких міст вийшли майже 4 мільйони осіб. «Je suis Charlie», «ми всі – мусульмани», «ми всі – поліцейські», «ми всі – Франція». Головний меседж – терористам нас не залякати, ми не відмовимося від цінностей свободи, рівності і братерства.

А які цінності вийдуть захищати росіяни? «Русскій мір»? Імперіалістичні війни в Україні та Сирії? Якщо ви проти вибухів в Петербурзі, то як щодо малазійського Боїнґу? Килимових бомбардувань Алеппо? Хімічної атаки в Хан-Шейхуні? 10 тисяч людей, які загинули в російсько-українській війні, і півмільйона – у війні Асада проти свого народу – вам не шкода?

Якщо не згадувати про це, значить ходитимуть не проти тероризму, а за політику Кремля.

Сутність терору всюди одна – роблять це одинаки або цілі ядерні держави. Вона не зміниться, навіть якщо мітинги проти тероризму організовує керівництво «ІГІЛ».

Ці мітинги будуть хорошою перевіркою для російської опозиції та індикатором стану суспільства в цілому. І подивимося, чи існують 86%.

Джерело: Елена Галкина 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ