Олена Галкіна, історик, експерт з міжнародної політики. Переїхала до України з Росії

Досі немає виразної реакції Кремля на рішення РНБО про торгову блокаду. Значить, воно стало для них неприємним сюрпризом.

ДО блокади стратегія Кремля була, мабуть, такою:
– Затягування переговорів в Мінську за аналогією з Женевським процесом щодо Сирії;
– Встановлення повного контролю і переведення під управління РФ всіх сфер життя ОРДЛО (робота підприємств з українською реєстрацією тільки допомагала в цьому, адже знижувала витрати на утримання територій);
– Посилення військового угруповання на окупованих територіях;
– Розкладання української політичної еліти та силових структур, руйнування економіки за допомогою контрабандних потоків і посилення енергетичної залежності України від окупованих територій, а також інших гібридних методів;
– Через кілька років – коли «Україна всім на Заході набридне» – виступ в ролі миротворця, пропозиція нового формату, який буде ще більш вигідний РФ, ніж Мінськ (саме так зараз Женева витісняється Астаною в сирійській проблемі). Наприклад, з варіантом російських «миротворців».

Україна, виснажена корупцією і провальними економічними «реформами», нікуди б не поділася. На підтримку такого хворого організму у Заходу просто не знайдеться грошей. А корумпована еліта – найкращий помічник окупанта. Набагато ефективніше за «русскій мір». У результаті повинно було вийти зняття санкцій і отримання контролю над усією Україною.

Але блокада ці плани зруйнувала. Проблема в тому, чи зможе Україна скористатися моментом, щоби посилити позиції в переговорному процесі й переформатувати Мінський процес на свою користь?

На жаль, сумніваюся. Стратегії деокупації у цього уряду немає, так само як і візії місця України в глобальному світі. Судячи з безладу навколо ухвалення рішення РНБО, ще вчора вони не підозрювали про такий свій сміливий крок. Тому головне – зробити так, щоби рішення виконувалося. І тут єдина надія на тих, хто почав блокаду і вивів країну з сомнамбулічного стану. Якщо не довести справу до кінця, буде тільки гірше.

Джерело: Елена Галкина

БЕЗ КОМЕНТАРІВ