На думку дослідників Гельсінської комісії США, корупція є основним ворогом України

Гельсінська комісія США (Комісія з безпеки та співробітництва в Європі) проаналізувала ситуацію в Україні та дійшла висновку, що наша держава не може стати успішною через вкорінену корупцію, причиною якої є олігархічна модель управління. Також саме у корупції дослідники вбачають причину того, що Україна не може подолати агресію Росії. Про це інформує портал voronz.in.ua.

«Олігархи захопили державу Україна, витіснивши некорумповані політичні партії та змагаючись один з одним, щоби вкрасти українські багатства», – наголошено  у звіті.

Дослідники переконані, що саме олігархи, побоюючись втратити вплив і доступ до ресурсів, створюють основний опір реформам.

Експерти зазначають, що є певний прогрес у подоланні корупції в таких сферах як енергетика, фінансовий сектор і економічне управління. Водночас гальмується судова реформа.

«Україна повинна якомога швидше створити антикорупційний суд – фінальний елемент структури боротьби з корупцією», – радять у Гельсінській комісії США.

Подолати олігархічну модель в Україні складно, адже вона створювалась з часів початку здобуття Україною незалежності з двох причин:

– обмежена лібералізація економіки на початку незалежності;

– маніпуляції з ціною на газ, які дозволили олігархам накопичити статки, а Росії –десятиліттями впливати на українську політику.

Комісія закликає міжнародне співтовариство підтримувати Україну в боротьбі проти корупції.