Україна підписала меморандум про співпрацю з Hyperloop Transportation Technologies

Міністерство інфраструктури України та компанія Hyperloop Transportation Technologies домовилися про співпрацю в галузі розвитку технологій високошвидкісного транспортування – Hyperloop. Відповідний меморандум 14 червня підписали міністр інфраструктури Володимир Омелян та головний виконавчий директор HTT Дірк Алборн. Про це повідомляє Liga.net.

«Ми сьогодні підписали меморандум про співпрацю між компанією, яка є найбільшою в світі по розробці технологій Hyperloop – транспорту нового покоління, який дасть світу нечувану швидкість, нечувані можливості та нечувані технології. Одним з ключових підсумків цього візиту є наш чіткий намір спільно працювати над розробкою цих технологій», – зазначив Омелян.

Міністр додав, що сподівається на відкриття найближчим часом RND-центру та Дата-центру в Україні, який займатиметься не лише технологією Hyperloop, а й новими матеріалами, новими складовими компонентами сучасних транспортних можливостей світу.

«Ми будемо спільно розробляти технології та домовилися спільно шукати інвесторів цього проекту», – зазначив міністр.

За його словами, проект повинен бути комерційно успішним: «Це не повинна бути якась ідея, яка дотується урядом або держкомпанією на державному рівні. Це повинна бути прозора бізнес-модель яка генерує прибуток».

Омелян уточнив, що планується створення спільного центру з розробок технологій в Києві або Дніпрі.

Що стосується термінів реалізації проекту, міністр зазначив, що в цьому році завершується попереднє ТЕО проекту, а в наступному році планується починати тестування тестової труби в Україні.

«Все залежатиме від нашої співпраці з HTT. Якщо буде доцільним провести тестування на існуючому майданчику в Тулузі (Франція), а в Україні будувати, умовно Hyperloop, версія 2.0, ми підемо цим шляхом. Все залежатиме від того, наскільки це буде економічно ефективно», – сказав Омелян.

Він додав, що розраховує, що технологія Hyperloop буде реалізована в Україні в перспективі 5-10 років.

«Вперше Hyperloop буде тестуватися на експериментальній ділянці в Тулузі. Перший комерційний запуск можливий в ОАЕ. Я хочу, щоб в найближчі 5 років ми прийшли хоча б до однієї лінії Hyperloop в Україні. Буде правильно провести переговори з партнерами в Китаї і Європейському Союзі і з’єднати Hyperloop доставку вантажів з Китаю до країн ЄС», – зазначив міністр інфраструктури.

Нагадаємо, експерти Ukrainian Institute for the Future підрахували, що вартість Hyperloop «Київ-Одеса» становитиме 3,6 млрд доларів. За розрахунком UIF, для покриття тільки експлуатаційних витрат вартість квитка становитиме 19,8 доларів (518 гривень за курсом). Щоби проект окупився через 30 років, ціна квитка повинна бути не менше 4384 гривень.

Для порівняння, станом на червень 2017 року квиток на потяг «Інтерсіті» з Києва до Одеси коштує 324 гривень за 6 годин шляху, літак обійдеться в 2970 гривень за 1 годину. Поїздка на Hyperloop триватиме 31 хвилину і коштуватиме 518 гривень (при першому підході) і 4384 (при другому).

Як відомо, Hyperloop – це розроблена засновником SpaceX Ілоном Маском транспортна система, що складається із сталевих труб, усередині яких переміщається поїзд – герметична капсула на аеродинамічній подушці. Швидкість такої капсули може перевищувати 600 кілометрів на годину.