ООН роздає гроші жителям підконтрольної Україні території Донбасу
ООН роздає гроші жителям підконтрольної Україні території Донбасу

Всесвітня продовольча програма (ВПП) ООН розпочала розподіл готівки в районах Луганської та Донецької областей, що перебувають під контролем України, повідомляє Центр новин ООН.

Зазначається, що допомогу отримають 600 тисяч осіб, здебільшого внутрішньо переміщені особи, які суттєво постраждали у зв’язку з кризою на Донбасі. «ВПП надає допомогу у вигляді готівки там, де функціонують банки й ринки, щоби люди могли повернутися до нормального життя, порушеного конфліктом», – заявив представник програми в Україні Джанкарло Стоппоні.

Він додав, що готівка, так само як електронні ваучери, які, згідно з програмою, роздаються в інших районах, дозволить людям купити харчі, що не входять у продуктові пайки – свіжі овочі, м’ясо та молочні продукти. В ООН вважають, що допомога у вигляді готівки частково сприятиме розвитку місцевої економіки.

Першим регіоном, де цього тижня почалася роздача готівки, стала північ Луганської області. Кожній людині видають суму в гривнях, яка дорівнює 20 доларам. Гроші призначені для купівлі продуктів харчування, але їхні одержувачі зможуть розпорядитися ними на власний розсуд. В цілому, програма забезпечить готівкою або електронними ваучерами 140 тисяч осіб.

Нагадаємо, за даними ООН близько 5 млн людей в Україні потребують гуманітарної допомоги.

Читайте: Квиток в один бік: Донбас дрейфує до Росії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ