ліки
Хворі на Донбасі потрапили в списки жертв конфлікту

«Однією з перших жертв конфлікту на Донбасі стала охорона здоров’я», – зазначає у статті для The New York Times спеціальний посланець ООН з ВІЛ/СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії Мішель Казачкін.

Згадавши про припинення українським урядом фінансування всіх місцевих лікарень з тим, щоби змусити людей, які потребують ліків, переселятися на підконтрольні Києву території, Казачкін зазначає: «Як і слід було очікувати, це виявилося незручним для багатьох людей – хворих, незабезпечених або просто переляканих».

На Донбасі успішно діяли українські програми з контролю поширення ВІЛ-інфекції серед наркозалежного населення завдяки наданню стерильних шприців та метадону. «На жаль, тепер донбаський конфлікт ставить цей прогрес під загрозу», – нарікає Казачкін. «У червні кілька пацієнтів направили офіційній владі відеозвернення, в якому оголосили, що побоюються за свої життя у зв’язку з перериванням лікування», – повідомляє він. У зверненні згадувалося дев’ять смертей.

«Аналогічне переривання життєво необхідного антиретровірусного лікування загрожує тепер жителям Донбасу, зараженим на ВІЛ», – вказує Казачкін. «На очах у тисяч чоловіків і жінок, багато з яких подолали дискримінацію та фінансові бар’єри, щоб отримати доступ до ліків від ВІЛ, припиняється надходження антиретровірусних препаратів, а значить, тане їхня надія на виживання», – повідомляє він. За даними ВООЗ, скінчилися і препарати від туберкульозу з множинною лікарською стійкістю, також поширеного в регіоні.

«Зі свого боку, ті, хто контролює самопроголошені Луганську і Донецьку «народні республіки», не виявляють особливого інтересу до порятунку життів ВІЛ-позитивних людей», – зазначає Казачкін і згадує про численні повідомлення про насильство на адресу наркозалежних жителів регіону «та інших соціально відчужених груп» місцевого населення.

«Це гуманітарна криза, яку легко вирішити. Українському уряду, незважаючи на його небажання приділяти ресурси тимчасово окупованому регіону, слід пропустити гуманітарний конвой від Організації Об’єднаних Націй з медикаментами, придбаними на гроші міжнародних доброчинних організацій. Ті, хто контролює Донбас, також повинні дати конвою зелене світло. Уряду України потрібно розробити тимчасову процедуру, спрямовану на надання підтримки населенню цих територій, і сприяти доставці гуманітарної допомоги. Той, хто робить хворих заручниками геополітичних суперечок, нічого не отримає. І український уряд, і лідери сепаратистського донбаського регіону повинні простежити за тим, щоби, в ім’я медичної етики та людської порядності, ні в чому не винні і вразливі хворі люди не потрапили в списки жертв цього конфлікту», – заявляє Казачкін.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в 11 регіонах Криму на базі аптечних закладів ГУП «Крим-Фармація» створять ліцензовані «наркотичні кімнати».

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент