Вже четвертий рік поспіль Дмитро Фірташ не може залишити Австрію, бо його розшукує ФБР

Народні депутати від «Опоблоку» Сергій Льовочкін, Михайло Папієв та Іван Мирний літали у Відень на святкування дня народження українського олігарха Дмитра Фірташа, на якого полюють правоохоронці щонайменше трьох західних країн. Про це йдеться в матеріалі програми «Схеми».

Святкування відбувалось 2 травня у старовинному палаці Кобурґ у центрі Відня. Серед гостей були бізнесмени Ігор та Григорій Суркіси, бізнес-партнер Фірташа та колишній заступник голови правління НАК «Нафтогаз» Ігор Воронін.

У коментарі журналістам депутат Папієв підтвердив відвідини дня народження, але відмовився повідомити, хто ще був серед гостей.

«Там не було дня народження як такого. Це просто приїхали декілька друзів, знайомих, які привітали його і поїхали назад. Багато там людей не було. Там було декілька людей з найближчого оточення», – сказав він.

Журналісти звернулися до прес-секретаря Дмитра Фірташа з проханням про інтерв’ю, однак олігарх не погодився.

Як відомо, у США Дмитра Фірташа звинувачують у справі про хабарі на суму близько 18,5 мільйонів доларів при отриманні ліцензії на видобуток титанової руди в Індії. Таке звинувачення затвердив суд присяжних у Чикаго 2013 року.

Сам Фірташ заперечує це звинувачення як безпідставне і називає його політично мотивованим.

В Іспанії українського олігарха підозрюють у причетності до злочинної групи, що відмила гроші на суму в 10 мільйонів євро і пов’язана зі Степаном Черновецьким, сином колишнього мера Києва Леоніда Черновецького. Фірташ заперечує й це звинувачення.

В Україні поліція розслідує два кримінальні провадження, пов’язані з Дмитром Фірташем: щодо групи компаній Ostchem і колишніх керівників компанії «Нафтогаз України». У цих провадженнях він не має статусу підозрюваного.