Льовочкін взявся розвіювати «міфи» безвізового режиму

Один із лідерів «Опозиційного блоку», народний депутат та екс-глава адміністрації колишнього президента-втікача Сергій Льовочкін заявив, що 85% умов лібералізації безвізового режиму виконала попередня влада. Відповідна заява розміщена на офіційному сайті партії.

«У питанні надання безвізового режиму створено кілька міфів, які необхідно розвіяти», –  йдеться у заяві.

«Перший з яких –  це те, що надання «безвізу» –  заслуга нинішньої влади. Це неправда. Тому що план дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС було надано Україні в кінці 2010 року. До жовтня 2013 року він був виконаний на 85%, і це визнається нашими європейськими партнерами», –  зазначив Льовочкін.

Варто зазначити, що ця заява є неправдивою повністю, за винятком фрази про 2010 рік, уточнює Українська правда.

План дій щодо візової лібералізації (ПДВЛ), який складається з двох етапів, дійсно був наданий Януковичу в листопаді 2010 року.  Однак до зміни влади в Україні не був завершений навіть перший етап. За оцінкою Єврокомісії, за Януковича Україна саботувала виконання ПДВЛ, в той час як Молдова, яка отримала План після України, до кінця 2013 року завершила виконання обох його етапів.

Лише у 2014-му ЄС погодився авансом перевести Україну на другий, імплементаційний етап, який, за оцінками ЄК, містив найскладніші завдання. Рішення про повне виконання Плану схвалили в грудні 2015 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ