Міський суд Херсона 17 травня взяв Вишинського під варту терміном на два місяці без права внесення застави

«Опозиційний блок» побачив утиски свободи слова в затриманні керівника порталу «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського, а представники політсили готові взяти його на поруки. Про це йдеться в повідомленні ОБ, передають Українські Новини.

«Опозиційний блок» вважає завдання боротьби за свободу слова і права журналістів ключовим завданням для всіх демократичних сил в Україні. Ми готові взяти затриманого журналіста на поруки і будемо стежити за ходом судових розглядів», – йдеться в заяві.

В «Опоблоці» заявляють, що арешт Вишинського свідчить про відсутність свободи слова в Україні.

Також у повідомленні зазначається, що обвинувачення на адресу журналістів Руслана Коцаби, Ігоря Гужви, Василя Муравицького, Дмитра Васильця та Євгена Тимоніна є «політичними».

Нагадаємо, Служба безпеки України та прокуратура 15 травня провели обшуки в офісі «РИА Новости Украина». Керівнику порталу Кирилу Вишинському повідомили про підозру в скоєнні злочину за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу.

Керівника української версії російського агентства звинувачують в підтримці самопроголошених Донецької та Луганської народних республік.

Під час обшуків силовики виявили паспорт громадянина Росії, що свідчить про факт подвійного громадянства. Також були вилучені медалі, що їх пропагандист отримав від російської влади за свою диверсійну діяльність.

Міський суд Херсона 17 травня взяв Вишинського під варту терміном на два місяці без права внесення застави.