Робот
До 2025 року роботи виконуватимуть 45% промислових завдань на підприємствах США

Роботи наступають: видання CNNMoney оприлюднило список професій, які зникнуть протягом 10 років. Вже до 2025 року роботи виконуватимуть 45% промислових завдань на підприємствах США, тоді як зараз цей показник – лише 10%.

Отже, адміністративні посади, виробничі професії та спеціальності, пов’язані з обробкою даних – у найвищій зоні ризику.  80-100% роботизації очікує на такі спеціальності: екскурсоводи, таксисти, пекарі, м’ясники, моделі, фармацевти, страхові агенти, продавці, збирачі податків і чиновники.

Лікарі, психологи, пожежники, поліцейські і детективи, артисти, фотографи, соціальні працівники та священнослужителі – мають високий рівень затребуваності. Люди таких професій цінуються, бо вимагають інтуїції, співпереживання та соціальної взаємодії.

Японія – лідер світової роботизації праці. На місцевих автозаводах працюють 1 520 роботів на кожні 10 000 співробітників – це в 23 рази більше середньосвітового показника. На другій щаблині – Китай. Ця країна протягом останніх двох років стала головним покупцем роботів на світовому ринку і створює чверть світового попиту на них.

Здешевлення робототехніки – основна причина стрімкої автоматизації праці. За останні 10 років артість роботів впала на 27%, а в найближчі 10 років – ціни впадуть ще на 22%.

Читайте: На заздрість «Залізній людині»: Цукерберґ хоче створити робота-мажордома

БЕЗ КОМЕНТАРІВ