Партія прем’єра Угорщини «Fidesz» розраховує отримати найбільшу кількість голосів виборців

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звернувся із закликом до угорців з подвійним громадянством, більшість яких проживає у країнах Європи, зокрема, в Україні, проголосувати на парламентських виборах у квітні 2018 року. Про це пише Європейська правда з посиланням на угорські ЗМІ.

У листі до громадян Орбан нагадує про те, що угорський парламент у 2010 році ухвалив закон про спрощену процедуру отримання громадянства Угорщини для іноземців.

Орбан закликає зареєструватися на спеціальному сайті для голосування, аби взяти участь «у вирішенні долі та майбутнього країн Карпатського басейну».

Парламентські вибори в Угорщині відбудуться у квітні 2018 року. Партія прем’єра Орбана «Fidesz» розраховує отримати найбільшу кількість голосів виборців.

Станом на 2017 рік громадянство Угорщини за спрощеною процедурою отримали понад 950 тисяч осіб. Крім того, станом на початок 2015 року угорське громадянство отримали 94 тисячі жителів українського Закарпаття.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, офіційний Будапешт неодноразово закликав не обмежувати право угорської меншини в Україні мати подвійне громадянство.

У свою чергу, угорський міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Петер Сійярто заявив, що Угорщина вважає цілком нормальною наявність подвійного громадянства для своїх громадян, які проживають в Україні.

А віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн виступив на захист інтересів етнічних угорців за кордоном. Для цього, на його думку, у місцевих парламентах мають бути представлені угорські партії. На його думку, угорці, які мешкають за кордоном, повинні «рухатись в напрямку досягнення автономії».

У свою чергу, письменниця і громадська діячка Лариса Ніцой попереджала, що за кілька років цілком може постати питання про відділення Закарпаття, чиї мешканці готові до інтеграції в угорське суспільство будь-якої хвилини.

1 КОМЕНТАР

  1. а рухатися у напрямку матері-Угорщини вони не хочуть? разом із челяддю, скарбом та угорськими паспортами..

Comments are closed.