Україну погрожують дискваліфікувати на «Євробаченні»

В історії «Євробачення» ще не було прецедентів, коли якась країна призупиняла діяльність свого національного законодавства заради конкурсу. Якщо організатори дискваліфікують Україну через, як вони вважають, політизацію «Євробачення», ми можемо апелювати і домагатися скасування цього рішення. Про це заявив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов у коментарі 24.

За словами фахівця, у цій ситуації позиції України достатньо сильні.

Експерт наголосив, що Україна не порушувала власних законів. При цьому, вважає він, більше проблем буде у Росії, якщо вона відмовиться від трансляції конкурсу. Це пряме порушення статуту з відповідними наслідками.

Крім того, підкреслив політолог, якщо рішення про дискваліфікацію буде, то тоді дійсно можна буде казати про політизацію конкурсу, від чого вони зараз так намагаються відхреститися.

«Вимоги змінити національне законодавство заради політичної доцільності продемонструють політизацію конкурсу. Тоді сам дух «Євробачення», його імідж постраждає», – запевнив Леонов.

Також, додав він, не слід виключати, що таким чином Європейська мовна спілка (EBU) може загравати з Росією.

«Із фінансової точки зору «Євробаченню» невигідне випадання Росії. В Росії в шоу-бізнесі крутяться великі гроші. Конкурсанту від РФ минулого року Сергію Лазарєву постановку номеру робили європейські спеціалісти. При цьому він витратив на свою участь мало не більше, ніж усі інші конкурсанти», – підсумував фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ