Інґрід Дельтенре, генеральний директор Європейської мовної спілки (ЕВU), вважає поведінку України «неприйнятною»

Організатори конкурсу «Євробачення» нібито готові застосувати до Києва санкції у зв’язку із забороною на в’їзд в Україну для конкурсантки від Росії Юлії Самойлової. Про це повідомляє DW із посиланням на швейцарську бульварну газету Blick.

Інґрід Дельтенре, генеральний директор Європейської мовної спілки (ЕВU), що володіє правами на конкурс «Євробачення», розкритикувала рішення України щодо Самойлової.

«Поведінка України є абсолютно неприйнятною, – цитує її слова швейцарське видання. – Я глибоко шкодую про те, що «Євробачення» використовують для політичних ігор», – сказала вона.

Далі, вже в непрямій мові, стверджується, якщо ситуація не зміниться в найближчі тижні, то ЕВU застосує щодо України санкції – аж до тимчасового відсторонення від пісенного конкурсу.

Виданню DW підтвердили вищенаведені цитати Інґрід Дельтенре. Однак наголосили, що не можуть відповідати за інші висновки газети, зокрема, за інформацію про те, що Європейська мовна спілка вже розглядає можливість санкцій проти України.

«Ми напружено працюємо над тим, щоби всі 43 учасники «Євробачення» змогли виступити на конкурсі цього року», – повідомили в організації.

У той же час, якщо «хтось з учасників порушить правила конкурсу», то після його проведення можуть «бути розглянуті певні заходи» щодо порушника, заявили в ЕВU.

Нагадаємо, 22 березня Служба безпеки України на три роки заборонила в’їзд в країну російській учасниці конкурсу «Євробачення» Юлії Самойлової. Заборона обґрунтована тим, що Самойлова в 2015 році в’їхала на територію анексованого Криму.

Як відомо, конкурс «Євробачення» пройде в Києві з 9 по 13 травня. У ньому візьмуть участь понад 40 країн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ