Президент РФ Владімр Путін

На офіційному сайті Великої двадцятки (G20) оприлюднили відеозапис, на якому чотири острови Курильської гряди, які фактично належать Росії, визначені як частина Японії. Про це інформує Главред

Крім того, цей ролик, присвячений японському місту Осака, де в кінці червня цього року пройшов саміт G20, був на YouTube-каналі прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе ще в лютому цього року.

Карта Японії з грядою Курильських островів з’являється на третій секунді запису.

Прем’єр-мінстр Японії Сіндзо Абе за підсумками зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним на саміті G20 підтвердив намір Токіо надалі просувати переговори з Москвою щодо укладення мирного договору.

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков навесні пояснював, що не йдеться про те, передавати чи не передавати Курили Японії, а метою переговорів є укладення мирного договору.

Як відомо, за підсумками завершення Другої світової війни Москва і Токіо так і не уклали мирний договір. Основною перешкодою для його підписання стала невирішена територіальна суперечка довкола південної частини Курил – островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї.

Японська сторона називає Південні Курили «північними територіями» і не визнає над ними російського суверенітету. Зі свого боку, Москва не визнає сам факт територіальної суперечки.

Острови опинилися у складі СРСР після капітуляції Японської імперії у Другій світовій війні. Сьогодні на суперечливих островах проживають близько 17 тисяч росіян.