Олексій Кошель нагадав, що роботу над реформою виборчого законодавства у Верховній Раді відклали у довгий ящик

Понад 80 відсотків українців вважають абсолютно нормальним, коли кандидат на виборах щедро обдаровує свій електорат. У зв’язку з цим ключовою проблемою виборчого законодавства України є підкуп виборців. Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель, передає ZIK.

«Система підкупу настільки укорінилася та набула прихованих форм, що її зламати вдасться лише зміною виборчої системи», – переконаний Кошель.

На його думку, у такому випадку кращим все ж таки є волевиялення із закритими списками, адже так можна мінімізувати підкуп виборця. Однак наразі не існує ідеального законопроекту, яким одразу б вдалось змінити усю систему.

«У запропонованих законопроектах я не бачу ключової зміни – заборони політичної реклами. Адже це дозволить зробити українські вибори дешевшими у 4-5 разів», – підкреслив Кошель.

Голова комітету виборців України нагадав, що роботу над реформою виборчого законодавства у Верховній Раді відклали у довгий ящик. Робоча група при спікері парламенту зупинила свою роботу рівно рік тому і після цього не збиралась жодного разу. Понад те, немає єдиного розуміння, яка виборча система буде оптимальною для України. Адже існує аж шість законопроектів щодо зміни цього процесу.

Як відомо, 17 жовтня під стінами парламенту відбулися масштабні мітинги. У центр Києва вийшло близько 4,5 тисяч осіб. Протестувальники вимагали нових правил виборів до парламенту, скасування депутатської недоторканності та створення антикорупційного суду.

Жодної з вимог Рада 17 жовтня не виконала. Спікер Парубій повідомив, що парламент розгляне закон про скасування депутатської недоторканності 19 жовтня.