Путін і Макрон обговорили питання України

Президент РФ Владімір Путін заявив, що готовий зустрітися зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським у рамках «нормандського формату». Про це він сказав під час спільної з президентом Франції Еммануелем Макроном прес-конференції, передає сайт Кремля.

Путін вважає, що «будь-яка зустріч, зокрема, і зустріч в «нормандському форматі», повинна призводити до конкретних результатів». Тому, на його думку, потрібно довести до кінця ті питання, які обговорювалися раніше. Зокрема, Путін продовжує наполягати на особливому статусі Донбасу та амністії для бойовиків.

«Наприклад, в 2016 році ми пішли на значний компроміс, коли фактично видозмінили імплементацію закону про особливий статус Донбасу. Тоді колишній президент Порошенко наполягав на тому, щоби це було змінено, і нинішній президент, а тоді міністр закордонних справ Німеччини Штайнмаєр зробив компромісну пропозицію. Ми з цим погодилися, пішли на цей компроміс», – цитує Путіна сайт Кремля.

Він додав, що компроміс полягав у тому, щоби особливий статус був імплементований на тимчасовій основі в день голосування на місцевих виборах в Україні, а на постійній основі – після підбиття підсумків та підтвердження результатів виборів структурами ОБСЄ.

«Треба зрештою це зробити, треба якось це оформити. Те ж саме стосується інших питань, наприклад, питання, пов’язаного з амністією. Є низка питань, про які ми повинні домовитися (перед зустріччю із Зеленським, – ред.)» , – сказав Путін.

Як відомо, Володимир Зеленський неодноразово виступав проти особливого статусу Донбасута амністії сепаратистам.