Олександр Канцедайло
Олександр Канцедайло

64-річний правозахисник, політв’язень Олександр Канцедайло після 7 років перебування у Лук’янівському СІЗО вийшов на волю. Рішення змінити запобіжний захід ухвалили судді Апеляційного суду Києва 21 січня. Новину про це із зали суду передав кореспондент видання Інформаційний Акцент.

Комітет визволення політв’язнів визнав політичною справу Канцедайла, пов’язавши арешт правозахисника з його судовим позовом до Віктора Януковича у 2005 році. Конфлікт із тодішнім прем’єр-міністром Януковичем виник під час виборів Президента України 2004-2005 року. Тоді адвокатові вдалося перемогти в судовій тяганині і стягнути з відповідача 50 000 грн. моральної шкоди на користь свого підопічного.

Саме з цим пов’язують арешт Канцедайла і звинувачення у викраденні та вбивстві людини. Як зазначає його донька, після затримання декілька діб Олександра жорстоко катували, вибиваючи зізнання.

За новим Кримінально-процесуальним кодексом, одна доба, проведена в СІЗО, зараховується як дві доби, проведені у в’язниці. Оскільки Олександр Канцедайло відсидів 7 років із 13, які вимагає сторона обвинувачення, виходить, що за новим КПК він відсидів вже майже 15 років.

Запобіжний захід змінили і правозахисника випустили з-під варти в залі суду. Щоправда, активісти не вірять у зняття обвинувачень із правозахисника.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ