КПУ
Вищий адмінсуд відмовив у відкритті касаційного провадження за скаргою Компартії , яка намагалася оскаржити заборону самої себе

Останній цвях у труну Компартії України – Вищий адміністративний суд підтвердив законність заборони КПУ, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Як зазначають у відомстві, Вищий адміністративний суд відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою КПУ, яка в судовому порядку намагалася оскаржити висновок Комісії з питань дотримання закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

«Цей висновок встановив невідповідність діяльності, найменування та символіки Комуністичної партії України вимогам українського законодавства», – йдеться в повідомленні.

Вищий адміністративний суд встановив, що «касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права».

Зазначена ухвала Вищого адміністративного суду України оскарженню не підлягає.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 грудня Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом Міністерства юстиції України до Комуністичної партії про заборону її діяльності та задовольнив позов міністерства у повному обсязі, заборонивши діяльність КПУ.

Водночас Міжнародна правозахисна організація Amnesty International виступила проти заборони Комуністичної партії України. Експерти АІ вважають цей факт «кричущим порушенням свободи самовираження та об’єднання».

Нагадаємо, 15 травня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію – «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» і «Про правовий статус і пам’яті борців за незалежність України в ХХ столітті».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ