тепло
Тарифи на тепло і централізоване опалення зростуть на 75-90% залежно від підприємства теплопостачання

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення для населення майже удвічі з 1 липня 2016 року, передає Інтерфакс-Україна.

«Чинний середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 грн. за 1 Гкал, з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 грн. за 1 Гкал (зростання становитиме 95,3%)», – зазначив керівник профільного управління НКРЭКУ.

Він зазначив, що збільшення відбувається за рахунок зростання паливної складової (на 474 грн/Гкал), тарифу на електроенергію (13 грн/1Гкал) і заробітних плат (9 грн/Гкал).

Коригування паливної складової, як зазначив чиновник, пов’язано з рішенням уряду про зміну тарифу на природний газ, що використовується при виробництві тепла для населення. Якщо раніше на паливо припадало 400 грн. у вартість 1 Гкал тепла (75% вартості), то з 1 липня ця цифра склала 874 грн. (84% вартості).

У НКРЕКУ висловили впевненість, що затверджена урядом ціна газу для теплокомуненерго на рівні 4942 грн. за 1 тис куб. м. є найнижчою на ринку, оскільки моніторинг за чотири місяці поточного року показує, що промисловість купувала газ за ціною від 5433 грн. за 1 тис. куб. м. до 6880 грн. за 1 тис. куб. м.

«Комісія ухвалювла рішення у прозорий спосіб. Коли ми отримали рішення Кабміну, ми провели моніторинг цін. Ми звертали увагу на рівень доходів населення та систему субсидій», – зазначив голова НКРЕКУ Дмитро Вовк.

За його словами, тарифи на тепло і послуги центрального опалення зростуть на 75-90% в залежності від конкретного підприємства теплопостачання.

Як відомо, НКРЕКУ схвалила постанову про збільшення тарифу на тепло для населення 5 травня. З того часу документ проходив громадське обговорення.