У ніч на 24 серпня в районі окупованого Армянська стався викид невідомої речовини на хімічному заводі «Кримський титан»

У Херсонській області екологи виявили високий вміст сульфатів у ґрунті. Причина – хімічні викиди заводу «Кримський титан», який розташований на території окупованого півострова. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції України на Херсонщині, передає Крим.Реалії.

Зокрема, 31 серпня 2018 року екологи взяли проби ґрунту в районі Преображенської сільської ради Каланчацького району та Первокостянтинівскої сільської ради Чаплинського району, а також поблизу пунктів пропуску «Чаплинка» і «Каланчак».

«Проби показали, що біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради та біля пункту пропуску «Каланчак» вміст сульфатів у ґрунті перевищено в порівнянні з минулими роками», – йдеться в повідомленні.

Також в Держекоінспекції повідомили, що 5 вересня фахівці взяли проби ґрунту в селах Олександрівка, Преображенка і біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради в Каланчацькому районі, а також в селах Первоконстантинівка, Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка в Чаплинському районі.

«У порівнянні з пробами, взятими 31 серпня, вміст сульфатів збільшився в селі Першокостянтінівка (з 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3) і біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради (с 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3), де також збільшився вміст хлоридів (з 46,15 мг/дм3 до 103,0 мг/дм3)», – зазначили в інспекції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, в районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі «Кримський титан».

На початку вересня прикордонники Херсонського загону на адмінмежі з анексованим Кримом продовжували фіксувати випадки отруйних хімічних викидів із заводу. Зокрема, неподалік від КПВВ «Чаплинка» військовослужбовці зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі.

Так званий глава республіки Сєрґєй Аксьонов повідомив, що 4 вересня вперше гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду перевищила норму. Робота заводу «Титан» була зупинена на два тижні, а у школах регіону оголосили позапланові канікули. З Армянська евакуюють дітей. Водночас, за словами Аксьонова, підстав для запровадження режиму надзвичайної ситуації в Армянську немає.

5 вересня стало відомо, що українські прикордонники скаржаться на нудоту та головний біль через випари невідомої речовини на заводі «Кримський титан». Було зафіксовано 37 випадків отруєння прикордонників через шкідливі викиди на заводі. П’ятеро – потрапили на лікарняні ліжка

Україна передала інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська на півночі окупованого Росією Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.