Тереза Мей публічно звинуватила РФ в отруєнні Сєргєя Скрипаля

Велика Британія чекає на відповідь Кремля, яким чином нервово-паралітична речовина, якою отруїли колишнього російського шпигуна Сєргєя Скрипаля та його доньку Юлію, потрапила на територію держави. Якщо Росія не дасть «достойної відповіді», уряд Британії сприйматиме даний інцидент як незаконне застосування РФ сили проти Об’єднаного Королівства. Про це заявила прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи ввечері 12 березня перед депутатами Палати громад, інформує Європейська правда.

Тереза Мей заявила, що у спробі вбивства колишнього російського шпигуна, найімовірніше, винна РФ. Росіян отруїли нервово-паралітичною речовиною військового типу, що відома як «Новичок». Цю речовину розробляли в РФ.

«Ґрунтуючись на позитивній ідентифікації цієї хімічної речовини експертами світового рівня в оборонній науково-технічній лабораторії в Портон-Дауні, на нашому знанні, що Росія раніше виготовляла цю речовину, і досі в стані робити це, даних, що Росія здійснює спонсоровані державою вбивства… уряд дійшов висновку, що з великою імовірністю Росія відповідальна за дії проти Сєргєя та Юлії Скрипалів», заявила британська прем’єрка.

Тереза Мей попросила Росію пояснити, як військова хімічна зброя потрапила у британське графство Вілтшир. В уряду Британії є дві версії: або це пряма дія російської держави, або російський уряд дозволив хімічній зброї потрапити в руки інших людей, втративши контроль.

Мей зазначила, що 14 березня британський уряд детально розгляне відповідь російській державі.

«Якщо не буде достойної відповіді, ми зробимо висновки про те, що ці дії були незаконним застосуванням сили російської держави проти Об’єднаного Королівства, і я повернусь сюди (в Палату громад, ред.), щоби доповісти про весь спект заходів, які ми застосуємо у відповідь», додала вона.

Як повідомляє Associated Press, Британія викликала російського посла для роз’яснень щодо отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скрипаля та його доньки.

Водночас у Росії на заяву Терези Мей відреагували звичним для себе чином офіційний представник відомства Лаврова Марія Захарова назвала виступ британської прем’єрки «цирковим шоу».

«Це циркове шоу в британському парламенті. Висновок очевидний: чергова інформаційно-політична кампанія, заснована на провокації», сказала речниця МЗС РФ.

Вона також закликала Лондон розкрити підсумки розслідування справ Алєксандра Литвиненка і Бориса Березовського.

«Перш, ніж складати нові казки, нехай хтось в королівстві розповість, чим закінчилися попередні про Литвиненка, Березовського, Перепілічного і багатьох інших, хто загадково помер на британській землі», сказала Захарова.

Читайте: Британія готує жорсткі санкції проти РФ через отруєння екс-шпигуна – ЗМІ

Як відомо, Сєргєя Скрипаля та його доньку Юлію знайшли в непритомному стані у місті Солсбері 4 березня. У британській поліції кажуть, що колишнього офіцера ГРУ отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Наразі росіяни – у комі.

Британські правоохоронці порушили провадження за статтею «замах на вбивство», хоча раніше обговорювалася можливість кваліфікувати інцидент як терористичний напад, враховуючи потенційну небезпеку застосованої нервово-паралітичної речовини.

У Кремлі заявили, що не мають інформації щодо того, чим займався Скрипаль та з чим може бути пов’язана трагічна ситуація.