Попри розпал літа, так звана політична еліта не залишила громадян без своїх конфузів і дивних учинків. InfA підготувала чергову п’ятірку дурощів вітчизняних «слуг народу».

5 місце

Щоб ви знали, корупціонери теж потребують відпочинку! Так, екс-слідчий  Генпрокуратури Дмитро Сус, якому заборонили виїзд із Хмельницької області, буквально благає суддю відпустити його трохи, «щоб санаторій якийсь чи на море, щоб мати можливість з сім’єю поїхати».

Крім того, Сус попросив у другій половині серпня дозволити йому виїхати з сім’єю на відпочинок до Туреччини. Ну дуже вже треба добродієві, стомився, бідолашний! І що з того, що звинувачують у розкраданні  речових доказів на 814 тис. грн та брехливому декларуванні? Що – не можна вже і на Мальд… до якоїсь Туреччини махнути?

Ох, боїмося, знаючи, так би мовити, душевність нашої Феміди, що може розчулитися якийсь із суддів і таки зглянеться над колегою – та й відпустить на моря…

4 місце

Якщо вірити сайту Верховної Ради, то депутатам все-таки вдалося протягнути поправку до Податкового кодексу, яка дозволить Ахметову заощадити близько 3 мільярдів чесно нажитих гривень. І зробили це нардепи як справжні майстри-ілюзіоністи.

Скандальну поправку внесли до законопроекту, що стосувався виплати аліментів. У тексті до першого читання її не було, як раптом вона – «але-оп!» – з’явилася напередодні голосування в другому читанні після проходження Комітету з податкової та митної політики. Ось такі аферисти фокусники сидять у нашому парламенті.

А сам текст ухваленого закону з’явиться у відкритому доступі тільки після підпису Президента. Тож подивимося, наскільки пан президент готовий підстелитися під пана Ахметова.

3 місце

Дуже популярна тенденція створювати ілюзію того, наскільки «страшно близькі до народу» наші небожителі-нардепи. Вони і зовнішнім виглядом, і мовою показують, що нібито пересічний нардеп – він буквально один із нас!

Таким самим колись був Михайло Гаврилюк. Звичайний недорогий одяг, теревені простою, невишуканою мовою про гострі проблеми народу, ба навіть той хрестоматійний чуб на голові – усе це характеризувало його як антипода чергового депутата на «мерсі» та в «Армані».

Усе б нічого, якби ще й кебети побільше, бо так виходить, що сидить маріонетка задля годиться, щоб око виборця тішити. «Славний» козак в інтерв’ю бовкнув, що голосує за проекти, які не підтримує чи взагалі яких не розуміє. Мовляв, він людина проста: є законопроект – зелену кнопочку тикає.

Здається, оце та сама простота, яка, на думку народу, гірша за крадійство.

2 місце

Презентуємо черговий фірмовий маразм від Юрія Луценка. Наш доблесний генпрокурор заявив, що тривала підготовка для прокурорів не потрібна. Наш герой упевнений, що й трьох місяців вистачить для юриста, щоби перекваліфікуватися в прокурора.

Незрозуміло, навіщо взагалі ті юридичні дипломи, навчання і практика – можна одразу в прокуратуру! Будуть у нас такі собі прокурори швидкого приготування зі смаком корупції.

1 місце

Кожен поважний, так би мовити, крупнокаліберний корупціонер в один прекрасний момент додає до свого послужного списку нову кваліфікацію – казкар. Зазвичай це стається тоді, коли вже накрав стільки, що вже навіть з офшорів випирає, і потрібно якось пояснювати, звідки такі багатства.

Ось таку цікавеньку байку видав на тижні керманич Запорізької області. Свій розкішний автопарк Костянтин Бриль пояснив зворушливо – це все самодіяльність його родичів у поважному віці. Вони нібито без його відома (!) протягом кількох років оформлювали на нього, наївну жертву жорстокої долі, довіреності. MercedesBenz G 63 AMG, Mercedes-Benz SLK 200, Mercedes-Benz S та Mercedes-Benz VIANO, Land Rover – всі ці авто, виявляється, є власністю його дідусів і бабусь. А його рученята чисті й геть нічого не крали!

Цікаво, звідки в діда може бути авто вартістю понад 100 тисяч доларів? Може, такий фінансовий успіх нашого героя пов’язаний з тим, що його дідом є сам Дід Мороз? Саме так, бо у Святого Миколая, боїмося, в його чарівному мішку грошви немає, щоби розжитися таким автопарком.

Лишається побажати кожному громадянинові такого родича, що за спасибі «гєлік» оформить чи ще якесь авто люкс-сегменту.

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут і тут.