Попри літню спеку, InfA стежить за невтомною діяльністю «слуг народу» і презентує чергову п’ятірку з рясного доробку дурощів вітчизняних можновладців.

5 місце

У Державній прикордонній службі розповіли, що або хто заважає своєчасному завершенню будування легендарної вже «стіни». Виявляється, у цьому винне НАБУ. Адже саме Антикорупційне бюро посміло розслідувати розкрадання чиновниками Держприкордонслужби коштів під час реалізації проекту облаштування кордону з РФ. Незадоволену позицію озвучив речник прикордонних не-корупціонерів Олег Слободян. Ще й гордо додав, що в ході слідства сума, яку інкримінують обвинуваченим, зменшилася зі 100 до 16 мільйонів гривень.

Це, звісно неабиякий прогрес – вкрасти менше 20 мільйонів, хоча могли аж 100. Аж радісно стає від таких покращень! А ще не можна не порадіти згуртованості наших прикордонників – своїх ображати не дають. Хтось нагадайте – це в таких випадках кажуть, що «кордон – на замку»?..

4 місце

На четвертому місці в нашому рейтингу – продовження рубрики «як поїхати у відпустку за державний кошт». Цього тижня наші невгамовні чиновники відкривають для себе Китай.

КМДА має намір витратити півмільйона гривень на відрядження двох працівників КМДА та чотирьох депутатів Київської міськради до Піднебесної для вивчення Музею гробниці першого імператора династії Цінь.

Цікаво: це ж який такий корисний досвід отримають ці «народні туристи»? Чи можливо, хтось собі вже запланував збудувати персональну гробницю на корупційні гроші, бо вже й фантазії бракує, щоби вигадати, куди ще їх можна вкласти?

3 місце

Двоє головних кандидатів, що наразі лідирують у президентському рейтингу, вирішили відмовитися від агітації старого штибу й перейшли до нових «рішучих» дій. Гречка та нотатники, що їх роздавали в кольорових наметах із портретами здебільшого бандюг – це вже не модно. Тепер, коли Інтернет почав захоплювати навіть пенсіонерів, більша частина політичної реклами зосередилася саме тут. І все б нічого, та якби ще добрих фахівців з SMM собі наймали. А то у Петра і Юлі, здається, один піарник на двох – відрізнити проплачену Інтернет-рекламу одного від іншої дуже нелегко.

Та найабсурдніше – це навіть не схожість, а сам концепт. Суть його в «тисни «лайк!». Ці двоє пропонують і ворога «лайком» прибити, і Крим повернути, і тарифи знизити – теж усемогутнім «лайком». А якщо комусь і цього мало – тут вам і дитячі прийомчики на кшталт: «Україна – найкрасивіша у світі! Погоджуєшся? Став «лайк!».

Петре Олексійовичу, але ви й потішили тим батоном народ! Усі ж знають, що золоті батони ви ненавидите. А як щодо шоколадних батонів чи принаймні батончиків? Теж ні?! Ну тоді, як кажуть, звиняйте, вам не догодиш!..

2 місце

Тиха робоча атмосфера у Верховній Раді – це лише фантазії. Реальність – це клоунада, бійки і анекдоти з лайкою.

У Мережі опублікували нове відео сварки між нардепом-«радикалом» Олегом Ляшком і добродієм із «БПП» Сергієм Лещенком. Ці двоє, не порушуючи святих традицій українського різновиду демократії, кляли одне одного в нецензурній формі. Судячи з відео, до перепалки приєднався ще й колега Лещенка по фракції Мустафа Найєм.

Серед усієї непарламентської риторики найпереконливіше пролунала фраза: «Рота закрий, смоктунчик!». На це Ляшко відповів: «А ти бачив?».

Експресивно та емоційно, і головне – все за класичним рецептом, головне – щоби «піпл хавав». А ще така відповідь – як кажуть у футболі, дуже схожа на домашню заготовку…

1 місце

Якщо ви не дуже цікавитеся міжнародною політикою та не знаєте жодного представника ЄС, не комплексуйте. По-перше, переважна більшість тамтешніх функціонерів – типові сірі миші або «котлети в піджаках», а по-друге, серед наших державних мужів є такі, на тлі яких ви все одно виглядатимете політичними ерудитами.

Яскравий приклад – член фракції «БПП» Генадій Ткачук. Цей пан в етері одного з телеканалів видав ось такий перл:

«Пан Моґеріні – а це представник європейської спільноти в Україні – наголошую, заявив, що тільки сліпий не може бачити змін, які зараз відбуваються в Україні».

Після цих слів ведуча спробувала повернути нардепа, що заблукав у двох соснах, на більш-менш рівну стежку й виправила його, що йдеться про Федеріку Моґеріні, а це явно пані, а не пан. «Так, Федеріка – це пані, – заявив Ткачук. – Але пан Моґеріні сказав, що сьогодні в Україні йдуть тектонічні зрушення. Ну, я, може, переплутав, хто з них що сказав…».

Ведуча знову наголосила, що Федеріка Моґеріні – це таки одна людина. Однак нардеп ніяк із цим не погоджувався.

Як тут не згадати купу анекдотів на тему «То як правильно – Іран чи Ірак?» або «Карл Маркс і Фрідріх Енгельс – це чоловік та дружина чи чотири різних особи?». Сміятися з таких бздурів, звичайно, можна довго, але все більше здається, що в парламенті сидять невиліковно хворі особи, від чого усім адекватним громадянам стає дедалі більше незатишно… Констатуємо чисту перемогу. Вітаємо!

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут, тут і тут.