Гаазький трибунал почув відверту брехню від російської делегації

Заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін у своєму Facebook назвав п’ять брехливих фактів, озвучених російською делегацією на слуханнях у Міжнародному суді ООН у Гаазі в справі «Україна проти РФ».

В РФ заявили, що події на Сході України є не військовою агресією, а внутрішньо-українським конфліктом. Чиновник підкреслив, що це – відверта брехня.

«Насправді – створення, фінансова підтримка та воєнний вишкіл відповідних парамілітарних організацій на Донбасі проводився російськими силами ще 2009 року в контексті підготовки до активних дій проти України», – зауважив заступник міністр інформполітики.

Також у Путіна стверджують, що МН17 міг бути збитий українськими військовими, оскільки відповідні частини ЗСУ та техніка також могли знаходитися в наближенні до місця катастрофи, а міжнародна слідча комісія та JIT не враховують російських доказів.

«Розслідувачі вже давно відтворили усі факти і аспекти того, як БУК-М1, який вбив 298 людей був привезений на територію України з Росії, знаходився під контролем російських найманців та керованих і спонсорованих ними терористів, та випустив ракету з конкретно встановленого місця», – наголосив Золотухін, коментуючи російську брехню.

Крім того, фейком від РФ він назвав заяву про те, що на Донбасі нібито немає російської зброї і російських військових.

«InformNapalm, Atlantic Council, Simon Ostrovsky, Bellingcat, Stop Terror, Security Service of Ukraine – усі ці організації, журналісти, експерти та волонтери створили гігабайти доказів того, що представники регулярних російських військових частин знаходилися на Донбасі, використовували зброю, брали участь у бойових зіткненнях, постачали зброю і важку техніку російського виробництва терористам», – зазначив заступник міністра.

Також російська делегація заявила, що Україна не дотримується Мінських домовленостей.

«Ескалація в Авдіївці була спровокована проросійськими терористами через 5 годин після телефонної розмови Путіна з Трампом. Волонтери міжнародної спільноти ІнформНапалм зафіксували бронетехніку та важку артилерію, яка знаходилася у безпосередній близькості до лінії зіткнення, що порушує норми домовленостей в рамках Мінських домовленостей», – підкреслив він.

За словами представників Кремля, блокада може свідчити про те, що сама Україна є спонсором тероризму.

«На українських підприємствах, які ще не встигли вкрасти росіяни, працюють громадяни України, які отримують зарплатню та сплачують податки до українського бюджету. Ці громадяни України утримуються терористами в заручниках і потребують допомоги міжнародної спільноти та захисту у міжнародному суді!» – резюмував заступник міністра.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ