Що не тиждень – то черговий привід посміятися з дивовижної неадекватності «слуг народу». InfA презентує чергову п’ятірку дурощів вітчизняних чиновників і високопосадовців.

5 місце

Багатьох експертів і політологів заводила в глухий кут проблема «Як побороти корупцію в Україні?». Тож якісь світлі голови вирішили пошукати відповіді у найрозвинутішого у світі робота-жінки на ім’я «Софія». До цього часу ця мудра дама неодноразово підкорювала світ своїм інтелектом. А тут… І сміх, і гріх – штучний інтелект після запитання про корупцію в Україні просто зависнув!

І хай нам пояснюють «батьки» Софії, що на то були технічні причини, але прострація і нервовий тік Софії – лаконічна й доволі точна метафора ситуації, що давно вже склалася в нашій державі, чи не так?

4 місце

Найкращий народний трибун, аграрій, інспектор провінційних коровників і столичних парламентських туалетів, а на додачу ще й дуже фартовий у лотереях – так-так, це все про нього, про зірку нашого політичного шапіто Олега Ляшка. Минулого тижня Олег вирушив із черговою рецензією до Нідерландів, і звідти вже тішить своїх виборців рецензіями на амстердамське життя. Жертвою гострої сатири пана Ляшка трохи несподівано став тамтешній ринок.

Скуштувавши всього потроху, цей телевізійний патріот видав у Фейсбуці свій вердикт – мовляв, а в Україні краще! І як би не раділо його щире серце від гордості за наше, рідне, пан-радикал виставив себе ще тим борцем за «простий народ». Порівняв-то Ляшко амстердамський ринок не з якимось там сільським базаром десь на любій Чернігівщині, а з ринком Бессарабським – найдорожчім у всій країні, відомим тим, що там отоварюються «вершки суспільства» і де й молоко важко знайти, суцільні тобі авокадо з ананасами й ікрою.

Ех, Олеже-Олеже, по тонкій кризі ходиш із вилами напереваги!..

3 місце

Заслужена пані й за сумісництвом дружина чинного Генпрокурора, яка нещодавно стала аж цілою «жінкою третього тисячоліття», минулого тижня підтвердила масштаб своєї особистості. Ірині Луценко, коли вона залишала в гардеробі пальто, ну дуже не хотілося брати з собою номерок. І зробила це «тисячолітня жінка» дійсно з достойним захвату апломбом. «Я думаю, ви мене і так впізнаєте!» – гордо заявила вона гардеробниці, обернулася і пішла.

Круто. Ні, ну дійсно круто! А що – країна дійсно має знати своїх героїв і героїнь. Колишні звільняли своїх підданих від «казлов, каториє мєшають жить», нинішні допомагають «винєсті казла». Оце, либонь, і є «жити по-новому» в новому, третьому тисячолітті…

2 місце

Цього тижня користувачі соцмереж підняли на глум очільника Державної аудиторської служби. Ця панянка так сильно пнулася виправдати свої скромні статки в якихось 10 мільйонів та показати близькість до народу, що аж перестаралась.

Лідію Гаврилову, яку звинувачують у незаконному збагаченні, журналісти запитали, звідки в неї стільки золотих зливків. На це добродійка без найменшого сумніву заявила, мовляв, та в кожного українця є такі ж запаси й нічого дивного вона в тому не бачить!

1 місце

Як зірки на небі щовечора сповіщають про наближення нового дня, так і Міхо Саакашвілі не втомлюється «запалювати» небосхил вітчизняної політичної естради, даючи все нові й нові приводи для жартів і мемів. Не покладаючи рук, Міхо намагається довести українцям свою відданість і добрі наміри. Цього разу він вдався до кіношних методів. Ідеться про такий собі шедевр із невигадливою назвою «Майбутнє України». В трейлері до картини Міхо розповідає про любов до «неньки». А найбільше глядачів вразив фрагмент, де грузино-українець розкинувши рученята, падає на пляжі, немов намагається зробити «снігового янгола». Клоунада та й годі! А сміху додали влучні пародії юзерів.

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут і тут.