Пропонуємо нашим читачам свіжу добірку дурощів українського політикуму від InfA. Ось що встигли утнути «слуги народу» цього далеко не спекотного тижня.

5 місце

Якщо очі – дзеркало душі, а жіноча сумочка, як твердять психологи, демонструє доволі точний психологічний портрет своєї власниці, то робоче місце у цьому сенсі теж може бути вельми інформативним.

У Мережі підняли на сміх робоче місце народного депутата від фракції «Батьківщина». Пані Кужель, не виключаємо, колись мріяла стати водієм маршрутки. Але ставши нардепом, змиритися з такою долею не  змогла, тож бодай стилізувала своє робоче місце під водійське місце в автобусі.

Погодьтеся, що незважаючи на парламентський антураж, фото робочого місця нашої героїні викликає асоціацію з місцем водія якогось «Богдана». Ікона, пачка цигарок і синьо-жовта стрічка – ледь не типовий джентльменський набір працівників цієї поважної професії.

Ех, не ту роботу підкинула вам зла доля, пані нардеп!

Олександра Кужель

4 місце

На похвалу заслуговують ті представники народу, що беруться за голову і вчаться розмовляти українською. Але Михайла Добкіна хвалити цього тижня ми не маємо підстав, як, у принципі, і завжди.

У День української писемності він вирішив висловити свою авторитетну думку з приводу квот на радіо і телебаченні державною мовою. Як не намагався написати бодай два речення українською – вийшло паршиво.

«Мовні квоти на радіо, це повна хєрня. Я, в день української писемності, все слова правильно українською написал?» – набазґрав цей достойник на власній Фейсбук-сторінці.

У коментарях масово почали вказувати на орфографічні та пунктуаційні помилки, а також жартувати про не надто велику обдарованість автора.

Запитання: і навіщо виставляти себе на відверто посміховище? Хоча всі й так уже знають, що це за родина така з гордим прізвищем «Добкіни».

3 місце

Перед відрядженням до Німеччини Віталій Кличко вирішив влаштувати собі здійснення мрій – покататися за кермом пасажирського автобуса. Відео, де київський мер з напруженим і зосередженим обличчям крутить баранку нового автобуса, швидко розлетілося по Мережі.

«Колись у дитячому саду я мріяв бути водієм автобуса», – поділився спогадами з рожевого дитинства Віталій Кличко, який нарешті втілив давнє бажання.

Жаль, що хтось інший не керує українською столицею – можливо, тоді в Києві на одного водія автобуса за покликанням стало би більше.

2 місце

Судячи з усього, треба вже розпочинати тотальну перевірку здобутої освіти всіх нинішніх і потенційних «слуг народу».

На ранковій нараді в Черкаській міськраді відбувся справжній цирк, де в ролі головного клоуна був заступник міського голови. Геннадій Шевченко ніяк не міг додуматися, на яке це таке таємниче місце «Х» Черкаси заслуговують. Ламав голову довго, поки колеги не пожартували, що… «х-хароше місце!». Намагався зробити вигляд, що зрозумів, але таки довелося перепитати. Сподіваємося, хоч с другого разу він додумався, що Х – це 10 римськими цифрами. От вам і підстава перевірити наявність бодай атестату про середню освіту в цього керманича.

1 місце

Сталася на тижні, що минув, одна подія, яку очевидці воліли би чимшвидше забути. Відбувся реп-батл між ексцентричним паном Ківою та ведучим «найкращого» каналу країни «Еспресо».

Реп-батл – це популярна у молоді забава. В таких речитативних битвах реп-виконавці на словах доводять, чим вони кращі від опонента. Королі батл-репа можуть використовувати, крім звичайних образливих рим, художні звороти та відсилку до літератури. Але вийти на гідний інтелектуальний рівень сарказму та іронії в Ківи не вийшло.

«Епічне» шоу, хоч і завчасно розписане сценаристами, все одно виглядало бридко. Ведучий назвав Ківу «лисим собакою Авакова», відповідь була такою ж блискучою: «Стану новим ведучим «Еспресо» за один дзвінок Авакову». На очільника МВС, певно, гикавка напала ввечері від такого частого згадування його імені (з іншого боку, хай вже ліпше про це торочать, а то все рюкзаки да рюкзаки…).

І якщо вся ця вакханалія – частина агітації молоді за Ківу як майбутнього президента, то фідбек молодого покоління однозначний: «Це фіаско, братан!».

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут і тут.