Хтось гадає, що цього тижня курйозів не буде? Звісно ж ні, без цього наші «слуги народу» жити не вміють. InfA стежила за цією темою та підготувала п’ятірку дурощів українського політикуму.

 

5 місце

Синоптики обіцяють одну з найхолодніших зим за останній час, а єдине, що гріє, так це обіцянки-цяцянки чиновників. Ось і столичний градоначальник Віталій Кличко все годує жданиками. Наразі кияни, обурені холодом у власних оселях, гріються почуттям гумору, але ми би не радили аж так випробовувати їхній терпець. З цього приводу соціальні мережі наповнилися мемами та іронічними жартами.

4 місце

Під час робочої поїздки до Черкаської області пан прем’єр Володимир Гройсман вирішив нарешті виконати погрозу й таки показати, «як треба керувати державою». Щоправда, для демонстрації своїх топ-менеджерських талантів він обрав якийсь дивний спосіб – «наслідив», чи то пак, залишив слід після себе.

На перевірці будівництва мосту через Дніпро Гройсман вирішив на кілька хвилин змінити амплуа та згадати «юнацький досвід на заводі», взявши в руки інструмент. Кілька швів він намагався зварити власноруч, проте вийшло не надто.

Взагалі це добре, що наш пухлощокий керманич уряду хоч якось допомагає робітничому класу. Якщо не справжньою модернізацією і пристойними зарплатами – то хай уже гастрольний тур по країні розпочинає і всім, як Бетмен, допомагає. Або як Карлсон…

3 місце

Проникнутися духом Верховної Ради стало куди легше. Так, щоби сповна опанувати специфічну мову нардепів і довести її до повного розуміння всіх зацікавлених громадян, відомий журналіст Дмитро Гнап склав забавний список висловів «слуг народу». «Словник» із найчастіше використовуваними депутатами «термінами» опубліковано в Мережі. Формально все це є жартом, але, на жаль, забагато в цьому жарті правди. Судіть самі:

Актуальний словник народного депутата:

виносі козла нафіг! – прошу депутата залишити президію

ейтиб*я – прошу до слова

зає*ок – рішення ухвалено

нуептиб*я! – рішення не ухвалено

тичоб*янах? – дозвольте вам заперечити

х*яссє! – це питання відсутнє в порядку денному

тиета, тєбє щя б*яето! – завершуйте виступ, будь ласка

данєп*сдє! – ви впевнені?

чона? – повторіть ваше запитання, будь ласка

пі*дішб*я – здається, ви помиляєтесь

сишш! – дозвольте звернути вашу увагу

наб*я! – передайте, будь ласка

п*сдуйна! – дякую, до побачення!

2 місце

Для українців витівки наших політиків зазвичай слугують приводом або для обурення, або для сарказму й жартів. А ось для іноземця спілкування з вітчизняними політиками, виявляється, є чудовим снодійним. І, не повірите, в цій історії наш президент показав іще одну грань свого таланту – чудового оповідача, що продовжує справу легендарного діда Панаса, який міг навіяти сон на будь-якого розбишаку.

Отже, на брифінгу с Петром Порошенком президент Туреччини Реджеп Ердоґан так занудьгував, що аж трохи став куняти. На опублікованому в Мережі відео добре видно, як Ердоґан зусиллям волі намагається побороти сонливість. Поки президент України розмусолював тему торговельних угод – турок позіхав і заплющував очі, а згодом навіть на мить занурився у сон. Порошенко «гостинно» стукнув по столу, щоби розбудити стомленого гостя.

https://www.youtube.com/watch?v=no97NL7YIb0

Кажуть, запах шоколаду неабияк впливає на психіку – людина розслабляється, заспокоюється, налаштовується на відпочинок…

Маємо дві версії. Чи то пан Порошенко переплутав і розпорошив (пардон за каламбур!) у залі для брифінгу замість аромату лимону шоколадний запах, а чи це тонка бізнес-стратегія і в такий підступний спосіб наш «шоколадний король» намагається поширити свої солодкі мацаки на новий, ще не освоєний османський ринок? Якщо перше – треба бути обачнішим із психікою, пане президент: хтозна, які сили можуть повстати проти таких маніпуляцій! А якщо друге – тоді, як кажуть, «респект і уважуха», оце дійсно інноваційних підхід у бізнесі. Так хочеться у нагороду подарувати вам бодай шоколадку, але не варто – у цих справах ви у нас головний. Тож просто наші вітання!

1 місце

Уже відзначатися – так відзначатися по-справжньому! Минулий тиждень сміливо мають записати собі в актив не лише нардеп від фракції «БПП» добродій Геннадій Ткачук та представниця цього ж благословенного колективу, дружина генпрокурора Ірина Луценко, а й  уся іменна президентська фракція. Це ж які таланти під дахом однієї фракції зібралися – і влучний снайпер-стрілець слиною, і цицерон у спідниці! Та це ж національний скарб, а не фракція!

Отже, шановний нардеп від фракції «Блок Петра Порошенка» Геннадій Ткачук плюнув в опонента під час сутичок у Верховній Раді, що виникли під час обговорення законів про реінтеграцію Донбасу.

А пані дружина керманича ГПУ увійде в скандальну історію Ради воланням до ще одного свого однопартійця: «Олеже! Винеси козла! Винеси його нафіг!». Це вона так по-ораторськи сильно закликала прибрати з парламентської трибуни депутата-«свободівця» Юрія Левченка.

Ну що ж, на щастя, є і в нинішньому скликанні Ради достойні підхопити прапор боротьби з «казламі, каториє мєшают жить». Країна при таких парламентарях, генпрокурорах і загалом такій владі може спати спокійно…

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут і тут.