Тиждень без курйозних ситуацій за участі наших депутатів і чиновників – велика рідкість. InfA презентує чергову п’ятірку дурощів вітчизняних високопосадовців.

5 місце

Типова ситуація в Україні – це коли уряд не так працює, як створює імітацію «реформ». Минулого тижня «вмілі рученята» Кабміну дотягнулися до вітчизняних вишів. Вирішили вони, що погано нашим студентам вчитися у «вищих навчальних закладах». А ось навчання у «закладах вищої освіти» – це ж зовсім інша справа! Завдяки перейменуванню і оцінки підростуть, і стипендія, і в гуртожитках таргани повиздихають, а головне – неймовірно зросте якість цієї самої вищої освіти.

4 місце

Трохи новин про кібербезпеку. Сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості зламали.

Таємничі хакери попросили 0,1 Bitcoin (приблизно 25 000 тис. грн або $900) за його розблокування. Але міністерство не розгубилося й повідомило ЗМІ, що викуп становить… аж 10 біткоїнів ( 2 млн 500 тис. грн або $90 000).

Або в міністерстві плутають одиницю й десятку, або ми, прості громадяни, сильно недооцінюємо таланти наших можновладців!

3 місце

За гроші щастя не купиш. З цим погодиться більшість, проте тільки не вітчизняні «слуги народу». Їм валюти в сейфах і офшорах завжди мало.

Ось і почесним жителям Харкова бракує своїх скромних статків. Так, добродії Фельдман і Добкін-старший отримали від міської ради стипендію у розмірі майже 200 тисяч гривень.

 

Як кажуть, копійка гривню береже. Та й на благі справи підуть грошики – не на якесь неподобство! Наприклад, пан Фельдман зможе у свою колекцію елітних вин одну-дві пляшечки докупити.

2 місце

ВІН повертається? Українці готуються зустріти свистом легендарну «кровосісю». Політик-утікач Мікіла Азіров на прес-конференції в Москві заявив, що планує повернутися до України. Мовляв, з’явились у нього сили і бажання «відродити» країну.

До речі, якщо сам він не впорається, хай із собою за компанію бере Віталія Захарченка, Андрія Клюєва та Станіслава Шуляка – ми їх тут зустрінемо хлібом-сіллю…

До того ж, є в Україні ще як мінімум одна людина, сильно зацікавлена в гіпотетичному поверненні Азарова – Віталій Кличко. Ви здивовані? А даремно. На тлі його легендарних ляпів навіть цицерон Віталій зможе перевести подих. Так що – ласкаво просимо.

1 місце

Переможцем нашого топ-5 дурощів за минулий тиждень, без сумніву, стає креатив від добродія Володимира Омеляна, який безкоштовно (!) подарував усім нам лайфхак «Як безкоштовно народжувати дітей у США». Наш міністр інфраструктури у Фейсбуці щиро поділився досвідом того, як, виявляється, класно і безкоштовно можна народжувати в Америці, якщо скористатися полісом безоплатного страхування. Щоправда, коли здійнявся скандальчик, пан Омелян чомусь той пост швидко видалив, адже журналісти за лічені хвилини знайшли «зраду».

Виявляється, таку страховку, що дає право на безкоштовні пологи, видають лише малозабезпеченим. А ні його дружина, ні сам бідний міністр до малозабезпечених навіть за стандартами США ну ніяк не потрапляють. Так, лише у дружини нашого нещасного інфраструктурного начальника, відомої дизайнерки Світлани Бевзи, місячний заробіток перевищує той мінімум, за якого можна претендувати на цю страховку. Про Омеляна і його доходи варто просто промовчати й дати йому самому пояснити цей казус:

Що тут скажеш, хіба лишається згадати відомий вислів «Не обдуриш – не поїдеш». А ще всім нам, либонь, має бути соромно за те, що навіть нашим бідакам-міністрам доводиться поневірятися по чужих світах у пошуках місця, де дружина може нормально народити. Ганьба!

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут і тут.